מערכת אנטי מזל"ט אישית

חברת ההזנק APlus Mobile מארה"ב טוענת כי מדובר במערכת המסוגלת לזהות מזל"ט עד גובה של 15 מטרים. לפי החברה, לא מדובר בהתרעה בפני מל"טים צבאיים, אלא שוק היעד הוא קהל שרוצה אמצעי לשמור על פרטיות בבית שלו

לפעמים התקדמות טכנולוגית יכולה ליצור צורות חדשות של פרנויה. קח מזל"טים למשל. הם יכולים לשמש לתמונות סלפיס (בלעז - " dronies "), לטיול עם הכלב , או אולי ביום מן הימים לספק מוצרים מדלת לדלת . מצד שני, הם יכולים לרגל עבור כוחות הביטחון או לצאת למשימות התקפה.

למי שחושש להיות מטרה של חיסול ממוקד על ידי מזל"ט, יש חברת הזנק שרוצה להקל על החרדות שלו. לחברה קוראים "אמצעי נגד מזל"טים מקומיים" ( אתר ) ויש להם אפילו דף באתר מימון ההמונים Kickstarter שבו מתואר הפתרון של החברה.

"היכולות של המזל"טים מתפתחות כל הזמן, וזו הסיבה לכך שזה מדאיג", אומרים בחברה. "הם טסים עם מטע"דים מצלמות סטילס, מצלמות וידאו, גלאי אינפרא אדום, גלאי תרמי, בין שאר הדברים, והם כבר נמצאים בשימוש לצורך המעקב. בשנה האחרונה, פיתחנו חומרה שיכולה לזהות מזל"טים והגשנו בקשה לפטנטים כדי להגן על הטכנולוגיה שלנו".

מערכת האנטי מזל"ט מורכבת משלוש תיבות: מודול שליטה ובקרה בסיסי ושתי תיבות חיישני זיהוי. בעיקרון, תיבות אלה משתמשות בחיבור Wi-Fi פשוט ליצור רשת mesh שיכולה לזהות מזל"ט טס בקרבת מקום. כאשר המזל"ט מזוהה, המערכת יכולה להשמיע אזעקה או לשלוח הודעה למכשיר נייד.  ( סרטון הדגמה של המערכת ).

תיבת הפיקוד ושליטה יכולה לתקשר עם תיבות החיישנים עד מרחק של 61 מטרים, אומרים בחברה. החיישנים יכולים לזהות מזל"טים עד טווח של 15 מטרים בכל הכיוונים. היות ואפשר לחבר עוד חיישנים לתיבת הבקרה, שטח הגילוי יכול לגדול.

מערכת האנטי מזל"טים של DDC אינה מיועדת להתמודד עם מזל"טים צבאיים אשר פועלים בגובה רב, מסבירים בחברה. "הכוונה שלנו היא לשמור על הפרטיות שלך בטוחה מפני שכנים ואנשים שאתה לא מכיר שמטיסים מזל"טים קטנים ליד הבית או במשרד. מערכת הגילוי האישי נועדה להתמודד עם מזל"טים קטנים, אישיים עם מצלמות וחיישנים שאינם תחת רגולציה".

You might be interested also

President Joe Biden walks through an Honor Guard Cordon at the conclusion of the Coast Guard Academy Commencement on Wednesday, May 19, 2021, at the Coast Guard Academy Cadet Memorial Field in New London, Connecticut. (Official White House Photo by Adam Schultz)

Biden against ransomware: increased threat in the short term, great potential for the future

Commentary: The White House has formulated a four-stage plan for dealing with ransomware attacks that could potentially be an effective means of dealing with the global problem, writes Ram Levi, founder and CEO of Konfidas