"מערכות הגנה - מרווח זמן מדיני"

מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף (מיל') הרצל בודינגר, על האיומים הרקטיים על ישראל והיכולת שלנו להגן על עצמנו

"המחשבה שהחזרת השטחים תפתור כאן את הבעיות היא אשליה", אומר האלוף (מיל') הרצל בודינגר, לשעבר מפקד חיל האוויר בכנס האוויר, חלל והגנה מפני טילים המתקיים בגני התערוכה. הכנס הוא יוזמה של ישראל דיפנס.

בודינגר התייחס לאירועים האחרונים בגזרות השונות, כגון הירי מרצועת עזה והתפרעויות ביהודה ושומרון ואמר כי "בשנים קודמות טיפלנו באיומים באמצעות התקפה. לא היו פתרונות הגנה בפני טילים או מטוסים. לאט לאט התחילו טכנולוגיות של פצצות חכמות, טילים ומל"טים.
 
"אנחנו חושבים על מה יהיה. זה כמו השיריון של האבירים בזמנו. הרובים הראשונים גמרו את האבירים. אבל זה לקח זמן. במלחמת העולם הראשונה עוד רכבו על סוסים. שינוי טכנולוגי לוקח זמן. גם בימינו זה לוקח זמן. בשביל לחסוך טילים אנחנו לא יורים על כל טיל, רק אם הוא הולך לפגוע - כדי לחסוך.

"אנחנו המדינה היחידה בעולם שיורים עליה ואנחנו דנים מה לעשות במקום לעשות. זו נקודת חוזקה אבל היא כרוכה בהרבה מזל. בתוצאות אחרות אין זמן להבלגה ודיונים. יש ערך למערכות הגנה בכך שהן נותנות מרווח נשימה לדרג המדיני. לרוב אנחנו פותרים את הבעיות שלנו. זה לוקח זמן. ככה פתרנו את בעיית הפיגועים, הפדאיונים ועוד הרבה בעיות ביטחוניות. גם כאן נגיע לפתרון".

You might be interested also