מערבולת באוויר

השר ליברמן תכנון נסיעה לאפריקה עם משלחת שבה גם אנשים פרטיים. יעלון החליט שלא לאפשר שימוש במטוס של חיל האוויר. משרד החוץ: "איננו נכנסים לשיקולי הצבא ומשרד הביטחון"

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמור לצאת לביקור רשמי באפריקה בעוד ימים אחדים. יחד איתו במשלחת יהיו גם גם אנשי עסקים. לקראת הנסיעה בחנו במשרד החוץ אפשרות לשגר את המשלחת במטוס של חיל האוויר תוך כיסוי הוצאות הטיסה.

שר הביטחן, משה יעלון, החליט לפסול אפשרות זו בנימוק שמטוסי חיל האוויר לא נועדו למשימות מעין אלה, בעיקר כאשר חלק מאנשי המשלחת הם אנשים פרטיים. גורם ביטחוני אישר לישראל דיפנס את הפרטים.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי "במסגרת ההכנות לנסיעת שר החוץ ומשלחת של מכון הייצוא הישראלי לביקור באפריקה נבחנו חלופות שונות באשר למטוס שבו תיסע המשלחת, על-פי פרמטרים שונים, כגון עלות מינימלית, זמינות בתאריכים מתאימים, התאמה לצרכי הביטחון וכו׳.

"בהתאם לכך הוחלט בסופו של דבר על שימוש בחלופה אחרת שהתאימה לכל הפרמטרים ועלות השימוש בה גם היתה נמוכה יותר מחלופות אחרות, כגון השימוש במטוס חיל האוויר. איננו נכנסים לשיקולי הצבא ומשרד הביטחון".

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions