מעטפת טיל "האקסטרא" של פלבם

חברת פלבם מקיבוץ עין חרוד מציגה בתערוכה בניו דלהי את הפיתוחים האחרונים בתחום מיכלי הלחץ לטילים מתקדמים. בין היתר, מפתחת החברה רכיבים לטיל "שרביט קסמים" של רפאל ולטיל האקסטרא של תעש

גל שוורץ, מנהל הפיתוח העסקי של פלבם עם מעטפת ראש האקסטרא (צילום: עמיר רפפורט)

כך נראה ראש האקסטרא: חברת פלבם הישראלית הציגה בתערוכה הביטחונים בניו דלהי, את מעטפת ראש הטיל המיוצר על ידה בטכנולוגיה מתקדמת.
חברת פלבם שוכנת בקיבוץ עין חרוד איחוד ושייכת לקיבוץ, והיא מתמחה בעבודה עם תעשיות ביטחוניות. בין השאר מפתחת החברה מיכלי לחץ המשמשים כרכיב בטילים מתקדמים וחלקי מגנזיום עבור מטוסי בואינג. לאחרונה מעורבת החברה בייצור שני הטלים הישראליים החדישים ביותר - טיל "שרביט קסמים" המיוצר על ידי רפאל ורייתיאון האמריקאית וה"אקסטרא".
על פי פרסומים בעולם, האקסטרא הוא טיל מדויק המיוצר על ידי תעש ויכול לפגוע בדיוק מירבי במטרות בטווח של מעל למאה קילומטר. מעטפת ראש הטיל המוצגת בהודו פותחה במשותף על ידי תעש ופלבם ומיוצרת מנירוסטה.
לעומת זאת, ראש הטיל של "שרביט קסמים" מיוצר מטיטניום, באמצעות מכונות וטכנולוגיות מיוחדות של רפאל ופלבם. הקושי העיקרי בייצור ראש ה"שרביט" הוא שאין לו צורה סימטרית אלא ראש בצורת דולפין, שקשה מאוד לצקת מטיטניום.
לדברי גל שוורץ, סמנכ"ל פלבם לפיתוח עסקי, לחברה יש שיתופי פעולה רבים גם עם חברות בהודו.

You might be interested also