"מסר אישי" לכל אחד

משרד התקשורת יחייב את חברות הסלולר להתממשק עם מערכת הפעת המסרים "מסר אישי", שמטרתה להעביר הודעות לציבור הרחב

משרד התקשרות החליט לתקן את רישיונן של חברות הסלולר כך ששרות "מסר אישי" - מערכת להעברת מידע לציבור, הנדרשת להתממשק לרשתות החברות הסלולריות - ייחשב כחלק בלתי נפרד מחובותיהן ברישיונות. במשרד התקשורת אומרים כי המהלך מגיע בעקבות הרחבת האיומים על העורף והתקדמות הטכנולוגיה.

שר התקשרות, גלעד ארדן, החליט עוד לחייב את חברות הסלולר לשתף פעולה עם משרד הביטחון ופיקוד העורף, לצורך הקמה, הפעלה ותחזוקת מערכת המבוססת על טכנולוגיית שידור סטנדרטית ומבוססת מיקום- Cell Broadcast, המופעלת ישירות מהתאים הסלולריים של רשתות הרדיו של המפעילים, ע"י גורמי מערכת הביטחון הרלוונטיים.

כיום, מערכת "מסר אישי", מתממשקת לרשתות של חברת פלאפון, סלקום ופרטנר. חיבורה לרשתות גולן טלקום והוט מובייל מותנה בחיבורה ע"י מערכת הביטחון. יש לציין, שמנויים של החברות גולן טלקום והוט מובייל, הנודדים על החברות המתממשקות לשירות, יקבלו את השירות של "מסר אישי".

שר התקשורת גלעד ארדן אמר עוד כי  "המהלך יסייע להפצת ההתראות במקרי חירום ולהצלת חיים".

משרד התקשורת הודיע עוד כי מבדיקה שביצע, מצא המשרד שמכשיריה של חברת Apple אינם תומכים בשירות החיוני, לכן, לאחר שהמשרד הבהיר לחברת Apple את נחיצות הנושא, הוסכם כי החברה תעדכן את גרסת מערכת ההפעלה של מכשירי האייפון המופצים בישראל, כך שגם מכשירים אלה יתמכו בתכונה המאפשרת קבלת אתראות בזמן אמת.

You might be interested also

Photo: Haim Zach, GPO

Prime Minister Naftali Bennett with the head of the Mossad, David Barnea

The Mossad is hoping for a little quiet as new era dawns

Why did the interview given by Yossi Cohen to Ilana Dayan spark anger? Will the Mossad carry out fewer "daring operations" under Barnea? And who is expected to be selected soon as the next head of the ISA? A column by Amir Rapaport