מנהל הסייבר של אי.אם.סי ישראל

ד"ר יניב הראל, לשעבר ראש קבוצת הסייבר במשרד הביטחון, יכהן כמנכ"ל קבוצת פתרונות הסייבר ב-EMC ישראל, החל מ-1 באוקטובר 2014

ד"ר יניב הראל

הראל מגיע ל EMC לאחר קריירה ארוכה ומגוונת במערכת הביטחון, בעמדות ניהוליות וטכנולוגיות שונות, במהלכה אף זכה בפרס ביטחון ישראל ובפרס ראש מפא"ת לחשיבה יוצרת. הראל ינהל את פעילות התכנון והפיתוח של פתרונות חדשניים בתחום הסייבר, באמצעות צוות של מומחים , אשר חלקו גויס מתוך החברה וחלקו יצטרף לחברה במסגרת תהליך גיוס המתקיים בימים אלה.

הראל יהיה גם אחראי לשיתופי פעולה של EMC בתחום, עם גורמי תעשייה, אקדמיה, ממשלה וצבא. ד"ר יניב הראל הנו בוגר תואר ראשון בהנדסה מהטכניון, תואר שני מאוניברסיטת מנצ'סטר ודוקטורט באסטרטגיה מאוניברסיטת תל אביב. בימים אלה מעורב הראל במספר מחקרים אקדמיים בתחום מו"פ סייבר מתקדם.

לדברי הראל "בתקופה בה הסייבר מחייב מערכות מסתגלות אשר לומדות את המצב ומזהות שינויים ואיומים באופן עצמאי, ארגונים מחויבים להתבסס יותר ויותר על מודיעין מעודכן, על טכנולוגיות למידה אוטומטית ועל יכולות תובנה עסקית (BI) מתקדמות, תוך הקפדה על פרטיות ועל זיהוי ברמה הגבוהה ביותר. 

"לאחר שנים רבות ומרתקות במערכת הביטחונית, אני שמח להצטרף, אחרי פסק זמן שלקחתי, ל- EMC, אשר מוכרת בעולם כחברה שמטפחת חדשנות ומצוינות ומתמודדת עם אתגרים טכנולוגיים מורכבים, לרוחב כל תחומי פעילותה, וכיום יותר מתמיד – בתחום אבטחת הסייבר".

קבוצת פתרונות הסייבר ב- EMC ישראל, תמקד פעילותה בפיתוח פתרונות ייעודיים עבור ארגונים בסקטור הציבורי, הפרטי, הצבאי והממשלתי, על בסיס טכנולוגיות מתקדמות של פדרציית EMC, הכוללת את החברות EMC, VMWARE, PIVOTAL ו-RSA. הקבוצה תנהל שיתופי פעולה מחקריים עם חברות מובילות בתחום הסייבר, כדוגמת הפעילות המשותפת עם לוקהיד מרטין , עליה הכריזו שתי החברות לפני מספר חודשים. כמו כן, תיזום ותוביל שיתופי פעולה עם גופי מחקר באקדמיה כמו אוניברסיטת בן גוריון בנגב, עם מטה הסייבר הלאומי ועם משרד הביטחון.

ד"ר ארנה ברי, סגנית נשיא לחדשנות וצמיחה במרכזי המצוינות של EMC בארה"ב, רוסיה והמזה"ת: "אתגרי הסייבר בעידן הנוכחי מחייבים סינרגיה של ידע ויכולות מסוגים שונים. EMC מחויבת להגן על הנכס החשוב ביותר של לקוחותיה – המידע, ולהציע פתרונות אבטחת סייבר כוללים המשלבים טכנולוגיות שונות שיספקו מענה לאיומים. מרכז המצוינות שלנו בישראל מהווה חממה ליצירה ומינוף של פתרונות כאלו לטובת לקוחותינו ברחבי העולם.

"ד"ר הראל מביא עמו ראייה הוליסטית הנשענת על ידע רחב וניסיון מקצועי רב ומגוון, ובכך יתמוך, יקדם וינהל את פעילות הסייבר בתוך EMC ומול התעשייה בה היא פועלת. קבוצת פתרונות הסייבר, בשילוב עם חברות הפורטפוליו וגרעיני הפיתוח והחדשנות הקיימים במרכזי המצוינות של EMC בעולם, יובילו לפיתוח שירותים ומוצרים חדשים עבור לקוחות החברה, תוך הישענות על מרכז הידע והחדשנות שיש לנו בישראל בתחום הסייבר".

You might be interested also