ממטכ"ל לנח"ל: מפקד חדש לחטיבה

אורי גורדין, לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל, מונה למח"ט הנח"ל

טקס בנח"ל. ציילום: דו"צ

מסיירת מטכ"ל לחטיבת הנח"ל: אלוף-משנה אורי גורדין מונה ביום חמישי למפקד חטיבת הנח"ל. טקס חילופי מפקד החטיבה נערך באנדרטת החטיבה בפרדס חנה, במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, מפקד עוצבת "הפלדה", תת-אלוף נדב פדן, ואנשי החטיבה.
 

אלוף-משנה אורי גורדין פיקד על סיירת מטכ"ל בין השנים 2007 ל-2010, והוא החליף בתפקידו את אלוף-משנה יהודה פוקס שכיהן בתפקיד במשך שנתיים. אלוף-משנה יהודה פוקס עתיד להתקדם לדרגת תת-אלוף ולהתמנות לתפקיד קצין חיל-רגלים וצנחנים ראשי (קחצ"ר).

 
אלוף-משנה אורי גורדין  אמר בטקס: "בחודשים ובשבועות האחרונים אני לומד את החטיבה ומצאתיה חזקה, מקצועית ולוחמת. אני מקבל עליי את האחריות ביראה גדולה ומתחייב לעשות הכול כדי לשמר את יכולותיה ולקדם אותה קדימה".
 

המח"ט היוצא, אל"ם יהודה פוקס, אמר. "חטיבת הנח"ל מובילה את צה"ל בתחומים רבים ומגוונים, אימונים ופיתוח שיטות בלחימה בשטחים סגורים ומורכבים, ההכשרה באימון המתקדם, שילוב מערכות השו"ב והצי"ד ופיתוח מתודות, טכניקות ותרגולות למיצוי מודיעין איכותי ומתפתח בעידן זה, שבועות מלחמה מאתגרים ועוד. אך התחום הבולט ביותר בחטיבה הוא איכות אנשיה. גם בתקופה זו של התפתחויות טכנולוגיות וריבוי אמצעי לחימה מתוחכמים ומשוכללים, עדיין האדם, היה ונשאר, המרכיב החשוב ביותר בשדה הקרב, חוסנו, הערכי והמנטאלי, המקצועי והמנהיגותי. בחטיבה מארג אדיר, ייחודי ומיוחד של אנשים מעולים, שניתן איתם ובעזרתם לבצע כל פעולה ולממש כל משימה. אחריות רבה היא לפקד על אנשים עם איכות נדירה שכזו. משמעותה של אחריות זו היא, שיש להמשיך ולצקת תוכן "ביתרון האנושי", לדבר בגובה העיניים, לפעול בהגינות, ביושרה ובכבוד. בד בבד עלינו לדרוש רמת ביצוע גבוהה ביותר- אין דבר שיעמוד בין חטיבת הנח"ל לבין מימוש המשימה באופן מיטבי ומקצועי ביותר".

בצילום של דובר צה"ל, מימין לשמאל: פוקס, פדן וגורדין

You might be interested also