מל"ט ממריא אנכית

אחרי ה-V22, מגיע המל"ט שממריא אנכית ה-Arcturus UAV. מדובר בערכה אותה מרכיבים על מל"טים קיימים של החברה המאפשרת להם להמריא ולנחות ללא צורך במסלול

סוג חדש של מל"טים יכול להמריא ולנחות אנכית , הודות למערכת שפותחה על ידי חברת Arcturus UAV (מערכת בשם JUMP™ ). מערכת הקפיצה מתחברת למל"ט ארקטורוס T-20 ו-T-16 והיא נועדה למקסימום גמישות. מדובר בערכת המראה אנכית אותה אפשר להתקין על המל"טים הרלוונטים.

המנועים והרוטורים האנכיים כמו של ה-quadcopter מאפשרים למל"ט להמריא בצורה אנכית, ולאחר מכן להגיע לכל מקום באמצעות טיסה רגילה. המל"ט לא צריך מסלול שכן הוא ממריא אנכית ישר מהאדמה, ואילו כנפיו נותנות לו טווח טיסה ארוך.

זו אינה הפעם הראשונה שרואים מל"ט מכונף שיכול להמריא ולנחות אנכית. יש סוגים שונים של מטוסים כאלו בסביבה כבר זמן מה, אבל ערכת הקפיצה של חברת Arcturus מספקת יכולת כזו למל"טים קיימים של החברה.

זה מסוג הדברים שהפנטגון ללא ספק מתעניין בהם. בשנה שעברה הודיעה דרפא על פרויקט X-Plane שמטרתו פיתוח סוג חדש של מטוסים עם נחיתה והמראה אנכיים. אבות טיפוס אלה כבר מתחילים לצוץ, אבל יקח הרבה זמן לפני שהם יכנסו לשוק.

You might be interested also