מל"ט טורקי התרסק ליד סוריה

התאונה ארעה ביום שישי האחרון בדרום טורקיה. באופן רשמי דווח כי המל"ט היה בטיסת ניסוי. למרות זאת, יש לציין כי הטורקים לא מודים כי מל"טים אלו משמשים לטיסות צילום מעל סוריה ולכן ייתכן כי מדובר במל"ט שהיה במשימה מבצעית

שברים של המל"ט שהתרסק בטורקיה

מל"ט של צבא טורקיה התרסק ביום שישי האחרון במהלך טיסת ניסוי במחוז Nizip בגזיאנטפ שבדרום טורקיה. המל"ט נמצא בשדה סמוך לכפר בשם Sankoc , אף אחד לא נפגע באירוע. כך על פי דיווח באתר greeknation.

המשטרה המקומית נכנסה לאתר ההתרסקות ואספה את החתיכות של המל"ט. אחד מתושבי הכפר אמר שבתחילה לא הצליח לזהות את האובייקט המעופף כי הוא טס מאוד נמוך. "אחרי שראינו שהוא נפל, הודעתי למשטרה באופן מיידי", הוא הוסיף.

על אף העובדה שטורקיה לא מאשרת בצורה רשמית את הנושא, כתבות בתקשורת הטורקית מדווחות כי לאחרונה מל"טים המשמשים את טורקיה טסים מעל אזורים שבצפון סוריה כדי לאסוף מידע על המצב הצבאי של המורדים הנלחמים נגד כוחותיו של נשיא סוריה, בשאר אל - אסד. לא ברור גם האם מידע שנאסף על ידי הטורקים באמצעות מל"טים מועבר לצבא הסורי החופשי ( FSA) הנלחם באסד.


[מקום התרסקות המל"ט. שימו לב לקרבה לגבול הסורי, כ-18 ק"מ]

עדכון 17:15:

טרם הצלחנו לקבל אישור לגבי סוג כלי הטיס המעורב בתאונה שדווחה באתרים הרלוונטים.  אי לכך, יש להניח כי מדובר בכלי טיס טורקי לא ידוע. במידה ויתקבלו דיווחים בעתיד , נמשיך לעדכן.

בדיווח אחר של אתר osimint.com מוצג צילום נדיר של בסיס חיל האוויר הטורקי - Batman הממוקם כ-90 קילומטרים מהגבול הסורי. על פי הדיווח מדובר בבסיס המהווה את מרכז הפעילות של המל"טים הטורקיים.

You might be interested also