מל"ט ההרון ימשיך בצבא האוסטרלי

שר הביטחון האוסטרלי החליט להשאיר בצבא שני מל"טי הרון גם לאחר יציאת הכוחות מאפגניסטן. המל"טים ישארו בחוזה חכירה לשש שנים נוספות עד להגעת מל"ט הטריטון

מל"ט הרון בשירות צבא אוסטרליה

מל"ט ההרון ימשיך לשרת את הצבא האוסטרלי בשש השנים הקרובות, כך הודיע שר הביטחון, דוד ג'ונסטון. מדובר בחכירה של שני מל"טים מסוג 'הרון' של תעשייה אווירית בהיקף עסקה המוערך ב-120 מליוני דולרים. ההחלטה נבעה מהצורך של הצבא האוסטרלי בשימור הכשירות בהפעלת מל"טים עד להגעתו של מל"ט הטריטון (MQ-4C) האמריקאי לקראת 2020.

חיל האוויר האוסטרלי מפעיל כיום שלושה מל"טים מסוג זה, שניים בקנדהאר, אפגניסטן ושלישי במטווח Woomera בדרום אוסטרליה. המל"טים מסופקים לצבא האוסטרלי במסגרת הסדר חכירה עם חברה קנדית בשם McDonald, Detwiler and Associates. ההרון שכבר נמצא באוסטרליה ישאר, ואליו יצטרך עוד אחד מהכלים שפועל באפגניסטן.

"מל"טי ההרון יספקו הזדמנויות גדולות לאימונים, פיתוח של טקטיקות, טכניקות ונהלים להפעלת פלטפורמות כטב"מ מורכבות, כמו גם את הסדרת ההשתלבות של כלים אלו במרחב האווירי האוסטרלי, נכתב בדיווח.

תג המחיר של 120 מליוני דולרים כולל תחזוקה, לוגיסטיקה, שירותי הדרכה ושדרוג בסיס המל"טים Amberley. "השמירה של שני מל"טי הרון תעזור ליצור תכנית פיתוח חזקה כדי להבטיח שחיל האוויר יהיה מוכן היטב להשקעה של הממשלה בטריטון", אמר ג'ונסטון.

נזכיר כי מל"ט הטריטון עבר החודש את טיסת המבחן הבין מדינתית השנייה שלו בארה"ב. המל"ט אמור להגיע לבשלות מבצעית בסוף 2017 עם כניסתם לשירות של ארבעה מל"טים מסוג זה שיאפשרו פעילות רציפה לכל אורך היממה של מסלול טיסה נתון. בשלב ראשון מתכוון הצי לאייש 5 מסלולי טיסה הדורשים 20 כלים מבצעיים. במסגרת תכנית הפיתוח של המל"ט התחייב הצי לרכוש בסך הכל 68 כלים מסוג זה, אבל בצי כבר נשמעים קולות שייתכן ובסופו של יום הצי יצמצם את כמות הרכישות כדי לחסוך כסף (מקור).

You might be interested also