מל"טים ישראלים מעל הים של ברזיל

במסגרת פרויקט "אמזון כחול" (SisGAAz) של ממשלת ברזיל להגנה על המים הטריטוריאלים של המדינה, נבחן מל"ט ההרון של תעשייה אווירית. גם אלביט מערכות צפויה להתמודד על חלקים בפרויקט באמצעות Harpy Systems, חברה משותפת לה ולאמברר הברזילאית

בדיקות מל"ט ה-Scan Eagle

חיל הים של ברזיל בודק את מל"ט ה-Scan Eagle מתוצרת בואינג, כחלק מהליך ההגנה על המים הטריטוריאליים של ברזיל תחת השם "אמזונס כחול" (SisGAAz). כחלק מהתכנית שנועדה לשמור גם על מתקני האנרגיה של ברזיל בים, מתכנן חיל הים לרכוש לפחות 25 מערכות טיס בלתי מאוישות עד 2030. לאחר שניסה כמה אפשרויות ישראליות ב-2013 וגם את ה-S - 100 CAMCOPTER האוסטרי, ביום שלישי שעבר, ה-18 לחודש, ​​בוצעה בדיקה של ה-Scan Eagle בחוף ריו דה ז'נרו על סיפון ה-OPV P -121.

מדובר במל"ט שפותח על ידי Insitu , חברה בת של בואינג מאז 2008 , שגם מייצרת את ה- Night Eagle וה- RQ - 21 Integrator Blackjack, שכבר נמצאים בשימוש על ידי המרינס והצבא ההולנדי. ה-Scan Eagle נמצא בשימוש על ידי הכוחות המזוינים של אוסטרליה, קנדה, יפן, פולין, תוניסיה ובריטניה. בדרום אמריקה, הראשונה להשתמש בו היא קולומביה. איראן משתמשת במל"ט ה- Yasir, שהוא כמעט העתק של ה-Scan Eagle.

עד 2030, חיל הים מקווה שיהיו לו לפחות 25 מל"טים עם מרכזי פיקוד ושליטה, אנטנות ומערכות מעקב אחרות אשר באופן עקרוני ישמשו אך ורק למטרות זיהוי. בינתיים, הנחתים של ברזיל כבר משתמשים במיני מל"ט מיני שנקרא Carcará בייצור מקומי של חברה בשם Santos Lab ובהרמס 450 של אלביט מערכות.

במקביל לבדיקה של ה-Scan Eagle, הודיע חיל הים הברזילאי ​​החודש, כי במהלך נובמבר 2013, הוא ערך גם ניסויים גם להרון של תעשייה אווירית בכדי להבין את הפוטנציאל שלו לפרוייקט "אמזון כחול" ומערכת המעקב . עם תמיכה מהתעשייה האווירית, הניסויים בוצעו על הרון שנמצא בבעלות המשטרה הפדרלית הברזילאית מבסיס סאו-פדרו של חיל הים בין התאריכים 04-14 בנובמבר.

גם אלביט מערכות מתמודדת על חלקים בפרויקט באמצעות Harpy Systems , שיתוף פעולה שלה ושל אמברר בריזלאית. כך לפי אתר defesanet.

מערכת SisGAAz תיישם מל"טים עם שהות ארוכה בגובה בינוני לנהל מעקב ימי, חיפוש והצלה, בקרת תעבורה ימית, ומשימות סיור. המספר המדויק של המל"טים שירכשו טרם הוגדר, אך לפי ההערכות של janes מבינים שהיא תהיה משמעותית היות ותוכנית SisGAAz מוערכת בהיקף של 5.8 מיליארדי דולרים. התכנית מיועדת לספק מעקב וניהול תעבורה ימית בשטח של מעל 14.4 מיליון קמ"ר של המים הכלכליים של ברזיל (EEZ) ותחום האחריות הטריטוריאלי.

You might be interested also