מכירות התעשיות הביטחוניות בדרום אמריקה יעלו

היבשת הדרומית הפכה בשנים האחרונות ליעד מבוקש עבור התעשיות הביטחוניות הישראליות

עד שנת 2020 יעלו המכירות של התעשיות הביטחוניות במדינות אמריקה הלטינית ב-20 אחוזים. כך עולה מתחזית מעודכנת שהוכנה בתעשייה האווירית. גורמים מהתעשיות הביטחוניות אמרו לקראת התערוכה הביטחונית המרכזית של דרום אמריקה FIDAE (שנערכה בסוף חודש מרס בסנטיאגו בירת צ׳ילה) כי מדינות דרום אמריקה וצ׳ילה בפרט ממשיכות להיות שוק יעד חשוב לתעשיות הביטחוניות הישראליות, שחשיבותן רק תגבר.

בתערוכה בצ׳לה הציגו למעלה מעשר חברות ביטחוניות גדולות בביתן לאומי שנוהל על ידי האגף לסיוע ביטחוני במשרד הביטחון, סיב״ט. בתערוכה בצ'ילה הציגו בין היתר התעשייה האווירית, אלביט מערכות, ורינט, התעשייה הצבאית, רפאל ונוספות. התערוכה כללה גם הצגה של שיתוף פעולה בין תעש למקבילתה הצ'יליאנית, חברת Famae, של רכב ומשגר רקטות ורסטילי. המשגר יכול לשאת עליו רקטות מסוג Acuular ו-Extra. לדברי שי חיימוביץ מתעש הצ׳יליאנים אימצו את השיטה הישראלית למשגר ורסטילי רב קני. באמצעות רכב ומשגרים אפשר לשאת מארז של ארבע רקטות אקסטרא ומארז של עשר רקטות אקיולאר.

רמי סוקולובר, מנהל השיווק של חטיבת היבשה בתעש אמר כי מתנהל שיתוף פעולה עם החברה מצ׳ילה גם בשיווק מערכת הגנה אקטיבית לרכב משוריין מסוג חץ דורבן. שתי החברות מציגות גם את המערכת הזאת במשותף.

אלביט מערכות, לדוגמא, מכרה לברזיל מל”ט מדגם הרמס 900 שעליו מותקנת מערכת מודיעין מתקדמת. בכלי הטיס הבלתי מאויש יעשו שימוש במהלך אבטחת משחקי המונדיאל, המתקיימים בברזיל בקיץ הקרוב.

סמנכ״ל השיווק של התעשייה האווירית שרלי בן שטרית, אמר בשיחה מיוחדת עם ישראל דיפנס במהלך הסלון האווירי בסינגפור בחודש פברואר האחרון, כי על פי התחזיות הגידול בן 20 האחוזים במכירות לדרום אמריקה יהיה בהשוואה לשנת 2012.

״המכירות באמריקה הדרומית צפויות להמשיך לגדול כאשר המדינות רוצות יותר ויותר שיתוף פעולה עם חברות מקומיות, וכאשר התחרות מצד חברות אמריקאיות ואירופאיות הולכת וגדלה״, אמר בן שטרית. האזור שבו צפויות המכירות הביטחוניות לרשום את הגידול המשמעותי ביותר עד 2020 הוא אסיה ( גידול של למעלה מ-50 אחוז). לעומת זאת, המכירות בשוקי ארה״ב ומערב אירופה צפויות להמשיך לקטון עקב הקיצוצים בתקציבי הביטחון של מדינות אלה.

You might be interested also