מיקרונט תבדוק מערכות נגד טילים

מניהול ציי רכב לבקרת ירי במערכות נגד טילים. חברת מיקרונט-אנרטק הישראלית שנרכשה על ידי דוד לוקץ זכתה בשנתיים האחרונות במספר עסקאות הקשורות ככל הנראה לפרויקט טיל החץ. החברה מפתחת מחשבי לוח לניהול בקרת ירי ובפרויקט מחודש פברואר האחרון היא נבחרה לפתח מערכת סימולציה לבדיקת מערכת נגד טילים

דוד לוקץ, הנשיא והמנכ"ל של מיקרונט (techtime.co.il)

חברת מיקרונט (Micronet Enertec Technologies) זכתה בחוזה לפיתוח ואספקה ​​של מערכת לבדיקת מגוון רחב של מערכות הגנה מפני טילים ללקוח אמריקאי. על פי תנאי הפרויקט בהיקף של 2 מליוני דולרים, מיקרונט תפתח ותספק מערכת סימולציה גנרית מבוססת מחשב שתתמוך במגוון רחב של מערכות הגנה נגד טילים מתקדמות. מדובר בחברה ישראלית ששייכת לחברה אמריקאית בשם Delaware corporation.

מיקרונט נוסדה ב-1982 והחלה להיסחר בתל אביב בדצמבר 2006, והיא מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי מחשוב ניידים לניהול ציי רכב ועובדי שטח. בשנת 2012 היא נרכשה על ידי דוד לוקץ (פרטים נוספים על הרכישה אפשר למצוא כאן וכאן) והפכה להיות חלק מחברת Delaware. מאז הרכישה היא נכנסה גם לתחום המערכות הצבאיות והיא מפתחת מחשבי לוח ומערכות שליטה למערכות הגנה אווירית נגד טילים.

אמנם ההודעה הרשמית אינה חושפת את שם הלקוח, אולם חיפוש קצר ברשת האינטרנט מעלה כי ככל הנראה מדובר בפרויקט החץ המשותף לתעשייה אווירית וחברת בואינג. כך על פי מצגת למשקיעים שפרסמה החברה בשנת 2012 אשר חושפת כי מוצרי החברה נמצאים בשימוש במערכת החץ, כיפת ברזל ומערכות ימיות.

לפי ההודעה הרשמית, החוזה הוענק לחברה על ידי אינטגרטור תעופה וביטחון מבוסס מוביל בישראל (כנראה תע"א) המשתף פעולה עם קבלן גדול בארה"ב (כנראה בואינג) לפיתוח ושיווק גלובלי של מערכת הגנה נגד טילים מתקדמת (כנראה מערכת החץ).

"האסטרטגיה שלנו ממשיכה להתמקד בנישה של הגנה מפני טילים בשל האיומים הגוברים מסוג זה בכל העולם", אמר דוד לוקץ, הנשיא והמנכ"ל של מיקרונט. "אנו מאמינים כי אנו ממוצבים היטב עם הידע הייחודי שלנו ומומחיות בטכנולוגיות טילים, ומצפים ממגזר זה של השוק להיות התורם העיקרי לצמיחה שלנו והצלחה בשנים הקרובות".

מיקרונט לא ספקה פרטי חוזה נוספים, מלבד הידיעה כי צפויות הזמנות המשך בהיקף של כ-4 מיליוני דולרים מאותו לקוח ב-2015.  בעסקה קודמת של מיקרונט מחודש יוני 2013, סיפקה החברה מחשבי לוח לצורך בקרת ירי של מערכת הגנה בפני טילים בהיקף כספי של 3.3 מיליוני דולרים, כנראה גם כאן מדובר בפרויקט החץ.

You might be interested also