מיצובישי לאנשי הקבע

"אלדן" ו"שלמה סיקסט" יספקו לאנשי הקבע 3500 מכוניות מסוג מיצובישי אטראז'

מנהל הרכש במשרד הביטחון (מנה"ר) הכריז, בתום עבודת מטה מקיפה והליך מכרזי שארך מספר חודשים, על שתי החברות הזוכות במכרז שיחליפו 3,500 כלי רכב לקציני צה"ל (בדרגות רב-סרן וסגני אלופים), בשיטת ליסינג: חברת 'אלדן' וחברת 'שלמה סיקסט'.

כל חברה תספק לצה"ל 1,750 שיחליפו כלי רכב קיימים היוצאים משירות, במטרה לחסוך בעלויות אחזקה ותצרוכת דלק. כמו-כן יספקו החברות שירותי אחזקה לתקופה של 5 שנים, עם אופציה להרחבה עתידית של היקף כלי הרכב.

למכרז הליסינג, שקיים מנהל הרכש, ניגשו חמש חברות ליסינג מהגדולות בישראל. המכרז הורכב מסוג הרכב ומהצעה כלכלית. לאחר שקלול כל ההצעות נבחרו שתי החברות שהציעו את המחיר הנמוך ביותר במפרט הטוב ביותר, וכן המכונית בעלת הנתונים הטובים ביותר לפי תנאי המכרז: מיצובישי אטראז'.

המכונית שנבחרה, ועמדה בכל הדרישות הטכניות היא בעלת נפח מנוע 1,193 סמ"ק, 80 כ"ס וצריכת דלק נמוכה של 20.4 ק"מ לליטר (ע"פ נתוני היצרן). מפרט המכונית כולל את כל אביזרי הבטיחות המתקדמים, ומנוע 'ירוק', ידידותי לסביבה, בדרגת זיהום 4 בלבד.

סמנכ"ל וראש מנהל הרכש המשרד הביטחון, תא"ל (מיל.) שמואל צוקר: "תוצאות המכרז, שקיים מנהל הרכש במשרד הביטחון, נמוכות באופן משמעותי ממכרזים שקיימנו בעבר, וממכרזים דומים במשק. המכרז יביא לחיסכון של עשרות מיליוני שקלים למערכת הביטחון, במהלך חמש השנים הקרובות".

You might be interested also