מיהו בכיר חיזבאללה שחוסל בביירות?

מדובר במי שעמד בראש אגף הרכש וההצטיידות של ארגון הטרור. אל-לקיס, שחוסל סמוך לביתו, היה אחראי מטעם הארגון לרכישת אמצעי לחימה ועזרים

בכיר ארגון חיזבאללה שחוסל הלילה בביירות, חסן אל-לקיס, עמד בראש אגף רכש והצטיידות של חיזבאללה. במהלך עבודתו הוא היה אחראי על הצטיידות הארגון באמצעים לחימה ועזרים שונים.

לקיס "עלה על הרדאר" של ארגוני המודיעין כבר בשנת 1995, כאשר עזר להפעיל את רשת הסיגריות במסגרת פרשת "שרלוט". הפרשה, שנחשפה בארה"ב בשנת 2002, עסקה ברשת לבנונית שהבריחה סיגריות באזור קרוליינה הצפונית, ואשר נהגה להעביר חלק מן הרווחים למימון פעילות חיזבאללה. 

במשך הזמן הוא התקדם בשורות הארגון והפך להיות ראש הרכש וההצטיידות של חיזבאללה, גם מול איראן. למעשה לקיס פעל מול איראן במטרה לקבל טכנולוגיות מתקדמות - החל מאמצעי לחימה, למערך לוחם וקשר ועד הניסיונות להצטייד במל"טים ובטילים מתקדמים. משפחת לקיס היא מוכרת במנגון המבצעים של חיזבאללה.

ניתן לומר כי לקיס החזיק באותה עמדה, כאחראי על הצטיידות, כפי שהחזיק מקבילו לשעבר בחמאס, מוחמד אל-מבחוח, שחוסל בדובאי בשנת 2010.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy