מטח רקטות לדרום: 35 רקטות נורו מרצועת עזה

הירי מגיע בתגובה לחיסול שלושת פעילי הג'יהאד האיסלאמי אתמול. בכל המקרים לא היו נפגעים ורוב הרקטות נחתו בשטחים פתוחים. "כיפת ברזל" יירטה מספר רקטות

הירי המסיבי ביותר מאז מבצע "עמוד ענן": כ-35 רקטות נורו מרצועת עזה לעבר יישובי עוטף עזה, בין היתר שדרות, נתיבות ויישובים במועצה האזורית שער הנגב ושדות נגב. בכל המקרים לא היו נפגעים, ורוב הנפילות היו בשטחים פתוחים. מערכת "כיפת ברזל" יירטה מספר רקטות שנורו.

הזרוע הצבאית של הג'יהטד האיסלאמי לקחה אחריות לירי לעבר יישובי הדרום. בישראל מעריכים כי הירי מגיע כתגובה לחיסולם של שלושה פעילי הג'יהאד אתמול בתקיפה של כלי טיס של חיל האוויר ברצועת עזה.

כוחות הביטחון  ממשיכים לסרוק את האזור והעלו את רמת הכוננות. כל תושבי האזור הונחו להכינס למרחבים המוגנים. מאוחר יותר תתקיים הערכת מצב במחוז הדרומי של השמטרה, בעקבות הוראת מפקד המחוז ניצב יורם הלוי, להעלות את רמת הכוננות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר על ירי הרקטות: "המטחים הם כנראה תגובה לסיכול מאתמול. לא נרתע. נמשיך לסכל ולפגוע במי שפוגע בנו. נמשיך לפעול בתקיפות נגד גורמי הטרור. מספר הרקטות השנה הוא הנמוך מזה עשור. נפעל להבטיח ביטחון אזרחי ישראל".

You might be interested also