מחשבים של AITECH בחלל

AITECH מהרצליה שולבה באחד הפרויקטים היוקרתיים ביותר של נאס"א

השתתפות ישראלית בפרויקט בקצה הטכנולוגיה: חברת AITECH נבחרה לספק מערכות מחשב עבור רכב החלל העתידי FALCON 9. חברת AITECH הוקמה לפני 30 שנה וממוקמת בהרצליה. החברה מוחזקת על ידי קרן השקעות הולנדית ומחזיקה חברת בת בארצות הברית.

מרכזי AITECH בארצות הברית ובישראל עוסקים בפיתוח ובייצור של מערכות מחשב מוקשחות, המיועדות לפעול גם בתנאים סביבתיים קיצוניים - בחלל וגם בתוך מערכות טילים, וכן בכלי רכב קרביים וכלי טיס מאוישים ובלתי מאוישים. היקף המכירות השנתי של AITECH מוערך בכ-25 מיליון דולר, ובין היתר מחשבים מתוצרתה משולבים בעשרות פרויקטים ביטחוניים בישראל ובארצות הברית, כולל כלי הטיס הבלתי מאויש של בואינג שאמור לתקוף כל מטרה על פני הגלובוס בטווח זמן מרבי של שעתיים (ה"סופר סוניק").

פרויקט "פאלקון 9", שגם בו שולבו מחשבי החברה, מבוצע עבור סוכנות החלל האמריקאית נאס"א על ידי חברת Space Exploration Technologies Corporation) SpaceX) מקליפורניה. הפרויקט, שצפוי להסתיים בשנת 2025, אמור לפתח עבור נאס"א רכב חלל שיחליף את המעבורות שפרשו כבר מן השירות. החללית תוכל לנחות בכל שדה תעופה על פני כדור הארץ. היא תאפשר הובלת ציוד ואסטרונאוטים לתחנות מחוץ לכדור הארץ.

בחברת AITECH אומרים כי האתגר המרכזי בפיתוח מערכות מחשב לפרויקטי החלל המרכזיים של נס"א הוא הבטחת רציפות התפקוד של המחשבים גם בתנאי לחץ קיצוניים המאפיינים את השיגורים, וכן בסביבות המאופיינות בקרינה אלקטרומגנטית חזקה במיוחד ובתנאי קור וחום קיצוניים (בין מינוס 55 ל-80 מעלות). מערכות AITECH עברו באחרונה בהצלחה סדרת ניסויים במסגרת פרויקט ה"פאלקון".

להרשמה לכנס משותף של Aitech וישראל דיפנס לחץ כאן

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies