מח"ט חדש ל-401

אל"מ יאיר וולנסקי מונה למח"ט 401. מפקד עוצבת הפלדה: "החטיבה הוכיחה עליונות מבצעית"

(צילום: דו"צ)

אל"מ יאיר וולנסקי מונה למפקד חטיבה 401 בטקס אשר התקיים באתר "יד לשריון", שהתקיים בנוכחות מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, ומפקד עוצבת "הפלדה", תא"ל נדב פדן.

באתר צה"ל צוין כי אל"מ וולנסקי החליף בתפקידו את אל"מ סער צור, אשר הוביל את החטיבה במהלך השנתיים האחרונות. בנאומו במסגרת טקס החילופים התייחס תא"ל פדן לחלקה של חטיבה 401 בלחימה ברצועת עזה במסגרת מבצע "צוק איתן": "החלפת פיקוד זו פוגשת אותנו במהלכה של מערכה בה החטיבה לקחה ולוקחת חלק מרכזי", אמר.

"החטיבה תמרנה ברצועת עזה במסגרת "צוק איתן" והוכיחה עליונות מבצעית בזכות אמצעי הלחימה המתקדמים שלה, ויותר מכך – באמצעות העוצמה האנושית. זוהי מערכה על הבית ועל השבת השקט והביטחון לאזרחינו, והיא טרם הסתיימה", הוסיף.

מח"ט 401 היוצא, אל"מ צור, סיכם את תקופתו בתפקיד וציין כי "חטיבה 401 היא גם חטיבת ההכרעה. בשילוב מופלא של האנשים וכלי המלחמה, החטיבה יכולה לתמרון תמרון עמוק יותר ומהיר יותר תוך אפקטיביות מבצעית גבוהה וקטלניות מרשימה", אמר. "מבצע 'צוק איתן' היה גם מבצע טכנולוגי: החטיבה, שעומדת בחזית הטכנולוגיה בצבא היבשה הצליחה להגיע להישגים מרשימים מאוד של השמדת אויב ותשתיות אויב על ידי סגירת מעגלים קצרים בזמן אמת אל מול איתורים שהפכו למטרות שטח", הוסיף צור.

You might be interested also