"מחאה - לא בפייסבוק"

סערת "דוד הנחלאווי": בדו"צ אומרים כי על החיילים שהעלו תמונות תמיכה לרשת להבין כי עליהם להביע מחאה בפני המפקדים, לא באינטרנט

מתוך פייסבוק

סערת "דוד הנחלאווי" לא שוככת: בצה"ל יבצעו עבודות הסברה על מנת לומר לחיילים כי המחאה שהופגנה ברשת ביממה האחרונה אינה מקובלת וכי לשם כך יש להם מפקדים.

על פי דו"צ החייל, שצולם דורך את נשקו אל מול פלסטיני במהלך עימות מילולי, נכלא על עבירות אלימות כנגד מפקדו, שאירעו מספר ימים לפני צילום הווידאו שהסעיר את הרשת. "החייל לא הודח, אלא נשפט על עבירה אחרת לגמרי שעניינה אלימות כלפי מפקד. מדובר באלימות שלילית, כלפי מפקדו, בפעם השנייה. לא מפרטים בתקשורת, מפקדים מטפלים בחייליהם והטיפול הזה נעשה בצבא. האלימות היא דבר חמור. הוא נשפט על אירוע אחר לגמרי. שקורה עכשיו, התנהגותו כלפי החשודים - - תוחקר וטרם טופל", אומרים שם.

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, מסר כי האירוע נמצא עדיין בתחקיר. ובאשר לחיילים שהעלו תמונות תמיכה בחייל ברשתות החברתיות, אמר תא"ל אלמוז כי "חיילים אלה צריכים להבין שמחאה – לא באמצעות פייסבוק. בשעה זו גם מאו"ג איו"ש וגם מח"ט הנח"ל הורה לכנס את החיילים ולהסביר להם זאת הנסיבות בגללן נכלא החייל. פייסבוק הוא לא כלי ייחודי ומחאתי, כלי חברתי. לכל חייל יש מפקד, הוא מוזמן לדבר עם מפקדיו".

You might be interested also