מותו של אלוף

שלמה להט (צ'יץ) ראש אכ"א לשעבר וראש עיריית תל אביב המיתולוגי הלך לעולמו בגיל 87

ראש אכ"א לשעבר, האלוף (מיל') שלמה להט (צ'יץ') נפטר בגיל 87 בבית החולים איכילוב בתל אביב. להט, נודע כראש העיר המיתולוגי של תל אביב, תקפיד בו כיהן משנת 1974 עד שנת 1993. הוא סייע לפתח את העיר ולהביא אותה לשגשוג כלכלי ותרבותי.

להט נולד בשנת 1927 בגרמניה ועלה עם הוריו לישראל בגיל 6. ב-1944 הוא הצטרך לשורות ארגון "ההגנה". במהלך מלחמת העצמאות שירת בגדוד 52 של חטיבת גבעתי ולקח חלק במבצע יואב לכיבוש הנגב. לאחר קום המדינה למד בבית הספר למפקדי גדודים, תחת יצחק רבין ז"ל. משם עבר למלא שרשרת של תפקידי פיקוד בכירים בצבא. בין היתר הוא שירת גם כמדריך במכללה הבין-זרועית לפיקוד ומטה.

לאחר מכן כיהן כסגן מפקד חטיבת גולני ומונה למפקד חטיבה 7 בשריון. משם עבר לכהן כסגן מפקד גייסות השריון וראש מטה פיקוד המרכז. לאחר מלחמת ששת הימים, בשנת 1967 מונה להט כמושל ירושלים. באפריל 1969 מונה לעמוד בראש הכוחות המשוריינים בחצי האי סיני. באותה שנה גם הועלה לדרגת אלוף ובשנת 1970 מונה לראש אכ"א במטה הכללי. בתפקיד זה נשאר עד פרישתו מצה"ל.

כאמור, לאחר פרישתו מהצבא, החליט להט להיכנס לפוליטיקה ובשנת 1974 נבחר לעמוד בראשות עיריית תל אביב, מהעיריות הגדולות במדינה. בתפקיד זה נשאר עד שנת 1993. במהלך כהונתו התמודד עם פיתוח העיר מבחינה כלכלית ותרבותית ועם ההתרחשויות במהלך מלחמת המפרץ הראשונה בשנת 1991.

You might be interested also