"מורידה מעופפים כמו זבובים"

בלעדי: מנכ"ל רפאל על "קרן ברזל" מספק פרטים חדשים על מערכת ההגנה האווירית החדשה IRON BEAM המיועדת ליירוט חימוש פשוט יותר כמו מרגמות ומבוססת על לייזר. הראיון המלא בגיליון 19 של ישראל דיפנס בשבוע הבא בבתי המנויים ובחנויות

ידידיה יערי (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

בראיון מיוחד למגזין ישראל דיפנס חושף מנכ"ל רפאל האלוף (מיל') ידידיה יערי פרטים נוספים על מערכת ההגנה האווירית החדשה של החברה המכונה IRON BEAM. מדובר במערכת הגנה נקודתית, בעיקר נגד מרגמות המבוססת על טכנולוגיית לייזר. המערכת נחשפה לראשונה בסלון האווירי בסינגפור, שהתקיים בפברואר האחרון.

"זו מערכת לשכבה עוד יותר נמוכה מ'כיפת ברזל'. הלייזר נועד ליירוט חימושים יותר פשוטים כמו מרגמות, והוא יהיה מאוד אפקטיבי. המערכת עברה בדיקת היתכנות ואנחנו כרגע בשלבים של המשך פיתוח", אמר יערי.

כאשר התבקש להתייחס לנושא מכירת המערכת אמר כי "יש לנו לקוח שהוא משרד הביטחון שמפתח איתנו את המערכת. אנחנו אחרי דמו של המערכת כבר. אבל יש עוד פאזה של פיתוח שצריך לעשות. יש מדגים טכנולוגי שמוכיח שהוא מוריד מעופפים כמו זבובים. יש לו אחוזי פגיעה יפים מאוד. המערכת היא מאוד מרשימה".

בראיון שיפורסם כאמור בגיליון 19 של המגזין ישראל דיפנס, יערי מתייחס גם להישגים של החברה ולזירת הקרב המודרני המשלבת בתוכה את כוחות האיסלאם הרדיקלי, המיזוג בין מאמצי אש ותמרון ולחימה מבוזרת.

גיליון 19 של המגזין ישראל דיפנס יופץ בשבוע הבא למנויים ולחנויות

You might be interested also