מוטורולה מציגה: ניידת העתיד

מוטורולה סולושינס מציגה קונספט חדשני ל"ניידת מחוברת". הניידת החדשה תאפשר לשוטרים לשדר ווידיאו חי באיכות גבוהה מהשטח למפקדה וכן לקבל ווידיאו מהמפקדה. הניידת גם תדע באמצעות סנסורים אם מישהו מכוון כלי נשק לכיוון השוטר

מוטורולה סולושנס, ספקית מובילה של פתרונות תקשורת למשימות קריטיות, חשפה קונספט של ניידת משטרה עתידית, רכב המצויד במילה האחרונה של הטכנולוגיה והתקשורת. 

המכונית החדשה מבוססת על שנים של מחקר, נסיעות מבחן, קבוצות מיקוד ומבחני שימושיות. היא מצוידת במספר מחשבים ניידים, מצלמות ווידיאו, טכנולוגיות חדישות לזיהוי מיידי של אנשים, מערכת שליטה מרכזית ועוד.

על אף שמשטרת ישראל טרם בחנה את הניידת החדשה (מדובר עדיין בקונספט טכנולוגי), פעילות האמצעים החדישים בניידת מבוססת על תקשורת דו כיוונית בפס רחב. ייתכן וזו אחת הסיבות ל-RFI שהוציאה משטרת ישראל לאחרונה בנושא תקשורת סלולארית בדור 4 (LTE).   בלי קשר לקונספט של מוטורולה, אין ספק כי כל אמצעי שתבחר המשטרה בעתיד ידרוש תקשורת רחבת פס.

המכונית החדשה תאפשר לשוטרים לשדר ווידיאו חי באיכות גבוהה מהשטח למפקדה וכן לקבל ווידיאו מהמפקדה שיסייע להם במשימות (מפות, מיקומים, אנשים ועוד). טכנולוגיות אלחוט וסורקים יזהו מתי שוטר יוצא מהרכב ויתחילו לשדר למכשירו הנייד באופן רציף קול, תמונות, ווידיאו ונתונים. מערכת השליטה החדישה תאפשר לצוות להפעיל מיידית ובצורה קלה כל מערכת: מצלמות ווידיאו, אורות, סירנות ועוד – מבלי להסיר את העיניים מהדרך.

טכנולוגיית חיישנים חדישה תזהה אוטומטית שליפת אקדח לעבר הניידת. היא תפעיל מיידית מצלמות ווידיאו לעבר התוקף ותשלח התרעה לצוות הרכב ולמפקדה כי המכונית מאוימת. ולבסוף, טכנולוגיות חדישות מאפשרות לרכב הנוסע ללכוד תמונות של מספרי הרכב של אלפי מכוניות - במהירות גבוהה ובכל תנאי מזג אוויר - ולקבל פרטים אודותיהם בזמן אמת.

לסיור וירטואלי בניידת העתידית לחץ כאן

You might be interested also

A Protector-class vessel. Photo: U.S. Coast Guard / Petty Officer Corinne Zilnicki

Lebanese Navy to receive seven offshore patrol vessels

France will deliver four frigates and the U.S. will supply three Protector-class patrol boats. The Lebanese Navy currently only has seven operational patrol vessels, according to military officials