מהאי קורו לחלל החיצון

שני לוויינים של התע"א ישוגרו במהלך 2016 על ידי החברה האירופאית, מהאי קורו שבגינאה הצרפתית

(צילום: תע"א - יח"צ)

לוויין התצפית המתקדם OPTSAT 3000 והלוויין האזרחי הראשון מסוגו ונוס, מתוצרת התעשייה האווירית, ישוגרו במהלך 2016 ע"י משגר אירופאי מסוג "וגה" (Vega) של יצרנית המשגרים הגדולה באירופה Arianespace מאתר השיגור באי קורו, שבגינאה הצרפתית.

OPTSAT 3000 הינו לוויין תצפית במשקל 400 ק"ג בעל רזולוציה גבוהה. הלוויין הוא חלק מסדרה רחבה יותר של לוויינים אלקטרו-אופטיים המיוצרים בתעשייה האווירית, תוך שימוש במצלמות שפותחו על ידי אל-אופ מקבוצת אלביט מערכות, ופעילים בחלל בהצלחה מרובה. ל- OPTSAT 3000 כושר תמרון גבוה וגמישות תפעולית רבה, בין היתר הודות למשקלו הנמוך באופן משמעותי ביחס ללוויינים דומים בעולם, משקל שהושג תוך שימוש בטכנולוגית מזעור חדשנית ומתקדמת שפיתחה התעשייה האווירית.

ללוויין רזולוציה של 50 ס"מ, המאפשרת אבחנה של פרטים קטנים על הקרקע, ומציבה את הלוויין בחזית העולמית של לווייני התצפית. הלוויין נרכש על ידי ממשלת איטליה ב-2012. לוויין המחקר ונוס (VENμS - Vegetation and Environment on a New Micro Satellite) הינו שיתוף פעולה בין סוכנות החלל הישראלית וסוכנות החלל הצרפתית (CNES) לפיתוח והפעלת לוויין שיעקוב אחרי השפעת שינויים אקלימיים על שדות חקלאיים בטכנולוגית צילום מולטי–ספקטרלית, של אל-אופ.

You might be interested also