מגדל צלפים בעל גג נפתח

מגדל עם חופה שנפתחת בצורה אוטומטית נכנס לשימוש בנתב"ג

צילום: חברת מפרם

חברת מפרם פיתחה מגדל שמירה בעל "גג נפתח", המאפשר לשומר המזהה תנועה חשודה, להגיב בירי ולחסל את האיום תוך שמירה על קו ירי נקי וללא צורך לפתוח חלון. המגדל, שפותח על בסיס הדרישות של רשות שדות התעופה, הותקן באחרונה בנמל התעופה בן גוריון (נתב"ג).

כעת נמצאת החברה במגעים עם גורמי ביטחון נוספים בארץ ובחו"ל, להתקנתם של מגדלים נוספים במתקנים רגישים. "נדרשנו לפתח עמדה המאפשרת לשומר המזהה איום או מטרה להגיב בירי בתוך כשנייה וחצי", אומר דוד נוי מחברת מפרם.

"מדובר במגדל שמירה וצלפים סגור לחלוטין. ברגע שהשומר נדרש להגיב בירי הוא לוחץ על דוושה היקפית שגורמת להתרוממות החופה של המגדל ומאפשרת לשומר להגיב בירי אל מול איום כמו רכב חשוד שמתקרב במהירות לעבר מטוס עמוס בנוסעים".

המגדל שנמצא כרגע בנתב"ג, הותקן בשטח האווירי שאמור להיות "סטרילי".

You might be interested also

Leonardo Euler de Morais, president of the Brazilian National Telecommunications Authority, participating in a 5G panel at the Cybertech Global 2020 conference in Tel Aviv. Photo: Gilad Kavalerchik

Brazil's 5G Auction May Be Delayed due to Spike in Broadband Use, Senior Exec Says

The COVID-19 pandemic has impacted the auction schedule but fuelled deployment of the technology in the long term by demonstrating the importance of digital solutions, the president of the Brazilian National Telecommunications Authority says