מבצע "שובו אחים" מתרחב

עדכונים שוטפים: במהלך פעילות של כוחות נח"ל בשכם נעצרו 41 פלסטינים. גורם צבאי בכיר: "ביצענו באזור 'ניקוי אורוות'"

מבצע "שובו אחים": גורם צבאי בכיר אמר כי "אנו מרכזים מאמץ בשכם, שהייתה 'בירת הטרור' ואנו מנהלים שם מבצע ל'ניקוי אורוות'". הוא עדכן כי במהלך הפעילות הלילה בה לקחו חלק כאלף חיילי הנח"ל במחנות הפליטים בלאטה ובכפר עווארתה, נעצרו 41 פלסטינים. על פי הגורם במהלך הפעילות גם נתפסו כלי נשק, מטענים, אקדחים ותחמושת רבה.

עברו כבר למעלה מ-100 שעות מאז החל אירוע החטיפה בחמישי שעבר, ובצה"ל מדגישים כי "אנו לא מרגישים ששעון החול אוזל". לטענת הגורם הבכיר צה"ל "יוסיף לתת מכה חזקה לחמאס ולפגוע בכל מה שצבוע חמאס". מדובר בהרחבת מטרות המבצע - לא רק השבת החטופים אלא גם פגיעה אנושה בתשתית חמאס ברחבי יהודה ושומרון.

ובמקביל כלי טיס של חיל האוויר תקפו שוב ברצועת עזה. הפעם הותקפו מוקד פעילות טרור ואתר לאחסון אמצעי-לחימה בדרום רצועת עזה, אתר לאחסון אמצעי-לחימה נוסף במרכז רצועת עזה ואתר ליצור אמצעי-לחימה בצפון הרצועה. זאת לאור ירי הרקטה שבוצע לעבר שטח מדינת ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

You might be interested also

Yaniv Vardi, CEO of Claroty. Photo: Keren Mazor

Claroty raises $140 million in Series D funding round 

The company, which deals with industrial cybersecurity, plans to use the funding for accelerating its expansion into new regions and verticals, as well as for continued development of its product portfolio