מבצע "צוק איתן"

עדכונים שוטפים

בעוד ישראל סופגת מטח כבד נוסף לעבר ערי המרכז והשרון, בארה"ב החליטו להקצות תקציב נוסף לפיתוח מערכת ההגנה האווירית "כיפת ברזל" שמצליחה ליירט רקטות רבות המשוגרות לעבר ריכוזי אוכלוסין. אחוזי היירוט של המערכת עומד על כ-90 אחוזים.

תת ועדה בסנאט האמריקאי אישרה סיוע כולל של 621.6 מיליון דולרים למערכות ההגנה האוויריות בישראל. מדובר על הקצאה מתקציב הביטחון של ארה"ב לשנת 2015. מתוך הסכום 351 מיליון דולרים הוקצו לייצור של סוללות נוספות של מערכת "כיפת ברזל". שאר הסכום יועבר לפיתוח שאר מערכות ההגנה האוויריות - "שרביט קסמים" ומערכת ה"חץ 3". מערכת "כיפת ברזל", שסוללת תשיעית שלה נכנסה בימים אלו לשימוש מבצעי בחיל האוויר, פותחה על ידי מפא"ת במשרד הביטחון, חברת רפאל וחברת אלתא (חברת בת של התעשייה האווירית). חברת mPrest מייצרת את מערכות השו"ב של "כיפת ברזל".

ובתוך כך צה"ל ממשיך בתקיפות בצפון הרצועה, ממנה משוגרות מרבית הרקטות לטווחים ארוכים של חמאס. למרות קריאות הצבא לתושבי שכונות אלו להתפנות לפני תקיפה מורחבת אפשרית של האזור, מרבית הפלסטינים המתגוררים בצפון הרצועה נשארו בביתם.

גורם בכיר בצבא אמר לכתבנו אור הלר כי "חמאס מקבלת כתף קרה באופן שהיא פחות העריכה. מדובר על כתף קרה לא רק בעולם הערבי. המצב האזרחי לא טוב ברצועה והניסיון מצידם בימים הקרובים יהיה להשיג הישג".

You might be interested also