מבט קרוב על טיל היאחונט

דפאקספו 2014: חברת ברהמוס ההודית מציגה בתערוכה הביטחונית בניו דלהי את הטיל שהיא מפתחת ביחד עם רוסיה שזהה לחלוטין לטיל החוף-ים "יאחונט"

כך נראה האיום הכי גדול על צה"ל: חברת ברהמוס ההודית מציגה בתערוכה הביטחונית בניו דלהי את הטיל שהיא מפתחת ביחד עם רוסיה וזהה לחלוטין לטיל החוף-ים "יאחונט". בתערוכה ניתן לראות דגם מלא של הטיל והמערכת שלו- כולל המשגר.
טיל היאחונט נחשב לנשק המתקדם ביותר שנמכר על ידי רוסיה אי פעם למדינות ערב. ההסכם למכירת ה"יאחונט" נחתם עם הנשיא הסורי בשאר אסאד עוד לפני פרוץ מלחמת האזרחים הסורית, ואולם האספקה נמצאת בעיצומה. על פי פרסומים זרים משלוחים של "יאחונט" כבר הגיעו לסוריה, וישראל אף תקפה מאגר של טילי "יאחונט" מחשש שיועברו גם לידי חיזבאללה.
טיל היאחונט נחשב איום חסר תקדים על ספינות חיל הים הישראלי ועל מאגרי הגז שהתגלו בלב ים , משום שהוא שהוא עושה את דרכו במהירות עצומה אל היעד, כמעט בגובה פני הים, מה שמקשה מאוד על גילויו ויירוטו על ידי מערכת ההגנה מפני טילים שיש לחיל הים – ה"ברק".
בתערוכה בניו דלהי, שבה מוצגדגם היאחונט, מופיעים דגלי הודו ורוסיה אלה לצד אלה על פרסום המלווה את הטיל. על פי הפרסום ההודי, הטיל יכול לפגוע במטרת נקודה גם ממרחק 290 ק"מ, והוא טס למטרה במהירות שיכולה להגיע עד לפי 2.8 ממהירות הקול (2.8 מאך).
בתערוכה בהודו מוצג על ידי התעשייה האווירית גם המענה הישראלי ליאחונט – טיל "ברק 8" שנמצא בשלבי פיתוח מתקדמים, ואמור להיות הטיל המתקדם בעולם להגנה על ספינות ונכסים ימיים אחרים.

You might be interested also

IRNA - The President-elect, Seyyed Ibrahim Raisi

New Iranian president elected

The election of Raisi and the weakening of the moderate camp raises the likelihood that Iran, led by him, will not only continue its policy toward Israel but also possibly take even more radical actions