"מאות אלפי התקפות ביום"

חברת החשמל השיקה חמ"ל חדש להגנת סייבר, ויו"ר החברה התייחס להיקף האיומים עליה. תמונות ראשונות

החמ"ל החדש. צילם: חברת חשמל

חברת החשמל השיקה חמ"ל סייבר חדשני, וחשפה אותו בתמונה שהופצה לציבור.

החמ"ל כולל מערכת שליטה ובקרה מהמתקדמות בעולם. הוא מאויש מסביב לשעון על-ידי צוות מומחים מיומן, אנשי פיתוח בעלי הסמכות פיתוח קוד-מאובטח, אנליסטים עם ניסיון רב שנים ומומחי אבטחת מידע, אשר הוכשר לזהות כל פוטנציאל לפגיעה במערכות התקשורת של החברה.

חמ"ל הסייבר מטפל באירועי אבטחת מידע ברשתות החברה, אירועים בהיבט רשתות המחשוב של החברה ואירועים הקשורים בשרשרת החשמל. בחמ"ל נאספים כ-400 מיליון אירועי סייבר ביום. על סמך אירועים אלה ובשיתוף עם אירועים מהעבר המרכז מבצע קורלציה ומטפל באירועי אבטחת מידע. אל חדר הבקרה זורמים אירועים וחיבורים ממספר רשתות כאשר קיים שוני באפיון כל רשת והאירועים בה.

יו"ר דירטוריון חברת החשמל, האלוף (במיל') יפתח רון-טל: אמר בהשקת החמ"ל כי יש מאות אלפי ניסיונות חדירה מדי יום למערכות חברת החשמל, מדובר על איום ברמה הלאומית.  מתוך אחריות לאומית ומובילות טכנולוגית, הקמנו את החמ״ל העוסק בטיפול, איתור וניטור חדירה למערכות התקשורת של חברת החשמל. אין ספק שזהו מרחב הלחימה העכשווי והעתידי המשמעותי ביותר".

מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן, אמר: "הניסיון המצטבר בחברת החשמל במגוון רחב של תחומים וביניהם תחום ההגנה על תשתיות קריטיות, באים לידי ביטוי גם בהגנה על מערכות התקשורת של חברת החשמל. חברת החשמל ערוכה 24/7 לתת מענה לעשרות אלפי תקיפות סייבר".

לדברי סמנכ"ל תקשוב בחברת החשמל, האמון על תחום הסייבר, יוסי שנק ,"לחברת החשמל יש ידע, ניסיון ויכולת בתחומי ה-IT והיא מפתחת כל הזמן כלים להתמודדות עם איום הסייבר ולניסיונות חדירה של גורמים עוינים. חברת החשמל היא חברה דיגיטאלית ומתקדמת המאמצת טכנולוגיות חדשות וצוות מומחי מערכות המידע של החברה הינו מהמומחים בישראל".

You might be interested also