לפיד: ראש הממשלה חסר אחריות

שר האוצר יאיר לפיד אמר כי ככל הנראה הולכים לקראת בחירות. "ראש הממשלה מוביל אותנו לבחירות חדשות. זו החלטה מיותרת. במקום זאת, היינו יכולים להקצות משאבים לביטחון פנים, דיור וחינוך". הדברים נאמרו בכנס האנרגיה 2015 שארגן ישראל דיפנס

שר האוצר יאיר לפיד אומר כי ישראל הולכת כנראה לבחירות מוקדמות. "ראש הממשלה מוביל אותנו לבחירות חדשות. זו החלטה מיותרת. במקום זאת, היינו יכולים להקצות משאבים לביטחון פנים, דיור וחינוך. דרך תכנית מע"מ 0 ומחיר מטרה זוג צעיר היה יכול לקנות דירה במאתיים אלף ש"ח פחות.

"הניסיון לנצל את צה"ל לצרכים פוליטיים הוא ציני ולא נכון. אנחנו הזרמנו כספים לצה"ל, למלחמה במנהרות ול'מעילי רוח'. אני קורא לכל המפלגות להוציא את צה"ל מהוויכוח הפוליטי".
 
הוא הוסיף ואמר כי "הבחירות הללו הם בין אלו שבאו לעבוד לבין אלו שתוקעים הכול. הם לא על אידיאל מסוים. שני המהלכים שראש הממשלה החליט לתקוע הדיור והתקציב החברתי, הם דרישת הציבור. ראש הממשלה אישר בעצמו את תכנית מע"מ אפס. במקום לסייע לשכבות החלשות, הוא מעדיף לשלם למפלגות החרדיות.

"זהו דיל עם החרדים מהסוג הישן והרע. מדינת ישראל במצב לא פשוט. עם ארה"ב היחסים הידרדרו. עזה לא פורקה מנשקה. דור שלם לא סוגר את החודש. יכולנו לתקן זאת במקום ללכת לבחירות. הטענה שניסיתי להקים ממשלה עם החרדים היא שקר. במקום לעבוד, קיבלנו מקלות בגלגלים. אמרתי לראש הממשלה אם אתם לא רוצים לעבוד, אל תפריעו לנו לשנות את המדינה. עכשיו צריך לחכות עד אחרי הבחירות הבאות כדי להמשיך לעבוד. בשנה ושמונה חודשים עשינו יותר ממה שמפלגות אחרות עשו בעשרים שנים. תרבות שלטונית לוקח זמן לשנות . הציבור הישראלי צריך להחליט לאן הוא הולך - להחזיר את הקומבינות או לשנות את המדינה".

השר לפיד נאם בכנס האנרגיה 2015 שאורגן על ידי ישראל דיפנס בחסות משרד האנרגיה, בשיתוף עיר האנרגיה חדרה, המכון לאנרגיה ולסביבה, המרכז הבינתחומי בהרצליה, נאט״ו, אוניברסיטת קאלגארי, מכון הדסון בוושינגטון וארגון JINSA.

כ-1800 איש משתתפים בכנס ובתערוכת הענק המתקיימת לצידו.

You might be interested also