למעלה מ-1200 הבטיחו מקומם בכנס התקשוב הבינלאומי שייפתח ברביעי בבוקר

ראש אגף התקשוב ישל ארה"ב יהיה ראשון הדוברים. 75 חברות ייציגו, מתוכן 32 סטרטאפים. סא”ל (במיל’) אודי קאוף, יו”ר כנס התקשוב השנתי C5I 2014, כותב על המושבים שייערכו בו

כנס התקשוב 2013

למעלה מ-1200 הבטיחו מקומם בכנס התקשוב  הבינלאומי של ישראל דיפנס, שייפתח ברביעי בבוקר במרכז הכנסים "אבניו" בקרית שדה התעופה איירפורט סיטי.

הכנס ייפתח בהרצאה של ראש אגף התכנון של ארה"ב ויכלול הרצאות של כל ראשי התקשוב בארץ  ובחו"ל, כולל בכירי התעשיות. במקביל לכנס תיערך תערוכת תקשוב ענקית כולל תצוגת ענק של צה"ל ומתחם של 32 חברות סטרטאפ. מפקד יחידת לוטם, תא"ל דני ברן, יעניק אות הוקרה לחברה סטרטאפ מבטיחה, שתיבחר על ידי באי הכנס והתערוכה. 

יו"ר הכנס, סא"ל אודי קאופ, כתב:

אגף התקשוב בצה”ל הוקם במרץ 2003 על פי המלצתו של האלוף דאז, וכיום הרמטכ”ל, רא”ל בני גנץ. ביציאה לדרך הוגדרה על ידי אגף התקשוב תוכנית “צה”ל ברשת” שלאורה פעל האגף במהלך העשור האחרון.

התוכנית כללה מספר אבני דרך מרכזיות - העמדת תשתיות לאפשור קישוריות ( (Connectivityבין זרועית, פיתוח כלים ויכולות לשילוביות (Jointness) ולבסוף אפשור יכולת של מודעות מצב משותפת (Common Situation Awareness). במהלך תקופה זו, שהתאפיינה בשינויים והתפתחויות משמעותיים גם בשוק התקשורת ומערכות המידע בעולם האזרחי, הוכיח אגף התקשוב את תרומתו וחשיבותו ומיצב עצמו כגורם משפיע במטה הכללי.

לאחרונה, בינואר 2014, אושרה על ידי הרמטכ”ל תוכנית “צה”ל רשתי” שהינה תוכנית רחבת היקף, בהובלת אגף התקשוב, שמטרתה להביא להתייעלות ושיפור האפקטיביות של צה”ל במערכים הקרביים והן במפקדות ובמערכים תומכי הלחימה. התוכנית צפויה להביא לצה”ל חיסכון בשווי של מיליוני שקלים.

כנס התקשוב השנתי C5I 2014 מתקיים בסימן תהליך הקיצוץ בתקציב הביטחון ומהלך ההתייעלות של צה”ל וכותרתו הינה - “משבר המשאבים - סיכון או הזדמנות”. הכנס יתקיים בפעם השנייה בישראל, ב-12 למרץ, ב-Avenue שב-Airport-City, בהמשך להצלחה הרבה של הכנס הראשון שהתקיים בשנת 2013 בבית התותחן בזיכרון יעקב.

הכנס הינו תוצר של יוזמה משותפת של מערכת IsraelDefense בשיתוף העמותה להנצחת חללי חיל הקשר והתקשוב ובתמיכתו של אגף התקשוב של צה”ל, ומטרתו הינה להוות מוקד משיכה למפגש שנתי לכלל החברים ובעלי העניין בקהילת התקשוב, כפלטפורמה להזדמנויות לשיח ולהחלפת מידע, לשיתופי פעולה ולהנבטות בתחומי התקשוב באוויר, בים וביבשה.
 
הכנס יעסוק בעיקרי אתגרי התקשוב העומדים בפני צה”ל כחלק ממימוש תוכנית צה”ל רשתי. במסגרת הכנס יוצגו על ידי הגורמים המובילים בצה”ל עיקרי התוכנית ומפות הדרכים ובהמשך יוצגו ע”י האקדמיה והתעשיות כיווני התמודדות וכלים ופתרונות מאפשרים למימוש התוכנית.

במהלך מליאות הפתיחה והסיכום, נתרשם מהרצאותיהם של בכירי התקשוב בצה”ל ובמשרד ההגנה האמריקאי לצד בכירים בתעשיית ה-IT והתקשורת. במסגרת מושב “טכנולוגיות IT עם הפנים לדרום” נכיר את המגמות הטכנולוגיות בעולם בתחום הקמה ותפעול של מרכזי נתונים ותקשורת מתקדמים. טכנולוגיות כגון Software Defined Network, Software Defined Data-Center, Cloud Computing ומגוון טכנולוגיות מתקדמות נוספות יכללו מן הסתם במסגרת הדרישות של גורמי התקשוב כחלק מהמכרזים שיופצו בעתיד, על ידי צה”ל, לקראת תהליך המעבר דרומה.

במושב הטכנולוגיות המתקדמות בעולמות השליטה והבקרה המבצעית, נשמע על הצרכים והדרישות של צה”ל במסגרת תהליך הפיקוד והשליטה (פו”ש) החל משלבי התכנון של הלחימה, עבור בתהליך ניהול הקרב וכלה בתהליכי הניתוח והתחקור. נכיר פתרונות וטכנולוגיות לשיפור הקישוריות והשילוביות הבין זרועית בדרג הטקטי וזאת על מנת לקבל תמונת מודיעין עדכנית, לקיצור תהליכי קבלת החלטות ולקיצור מעגלי סגירת אש.

מושב ה - “Big Data הלכה למעשה” יטפל בתופעת היצף המידע והיכולת לנתח ולאתר את המידע הרלוונטי לצורך שיפור תהליכי קבלת ההחלטות.

ולבסוף, מושב ה - “Cyber Security והשפעתו על החברה” יעסוק באיום הסייבר והשלכותיו הן על המערכת הביטחונית והן על החברה כולה. בדומה לשנה שעברה, תוקם גם תערוכה בהשתתפות עשרות חברות תקשורת ו-IT ותעשיות ביטחוניות מהארץ ומהעולם. למשתתפי הכנס תהיה הזדמנות להתרשם מקרוב מחלק מהפתרונות והמוצרים שיוצגו. גם צה”ל יעמיד ביתן במסגרת התערוכה בו יוצגו על ידו מגוון אמצעים שבשימוש מבצעי או בפיתוח.

במסגרת התערוכה ניתן יהיה להיחשף ולהתרשם גם מעשרות חברות הזנק הפועלות בישראל בתחומי התקשוב ושקיבלו הזדמנות להציג את פתרונותיהן ללא כל תמורה. אני מזמין אתכם להשתתף במפגש השנתי של גורמי קהילת התקשוב במדינת ישראל - משרדי ממשלה, מערכת הביטחון, אקדמיה, חברות IT ותקשורת ותעשיות ביטחוניות, יחד עם גורמי תקשוב מובילים מהעולם. 
 
לרישום לכנס לחצו על הקישור

You might be interested also