לחמאס שוב יש מנהרות התקפיות

חשיפה: התראה על פעילות חמאס בתחום המנהרות ההתקפיות שלו עברה לכוחות בשטח. חודש גם ייצור הרקטות

חודש ושבוע אחרי סיום הלחימה ב״צוק איתן״: החמאס משקם את הנזק שנגרם למנהרות שלו ויש לו מספר מנהרות התקפיות שעלולות להיות פעילות. כך נודע לישראל דיפנס. התראה על כך עברה לכוחות בשטח. ערב המבצע היו לחמאס 32 מנהרות התקפיות, ואם אכן יש מנהרות שיכולות להיות פעילות, המספר כעת קטן בהרבה.

עם זאת במערכת הביטחון מעריכים כי החמאס פועל במרץ כדי לשקם את הנזק שנגרם לחלק מן המנהרות שלו, על ידי יצירת מעקפים לקטעים שנהרסו. איום המנהרות הוא לפיכך עדיין רלוונטי. בנוסף, לפעילות בתחום המנהרות, שיקם החמאס בצורה חלקית את תעשיית הרקטות שלו וערך ניסוי ירי ביום שני.

אור הלר דיווח בישראל דיפנס כי החמאס חוזר לייצר רקטות בייצור עצמי בעזה. אתמול הוא ירה רקטה שיוצרה באופן עצמי מהריסות ההתנחלות נצרים במרכז רצועת עזה לעבר הים. מדובר ברקטה החמישית שחמאס יורה לים מאז תום מבצע צוק איתן והוא משקם את מחרטות הרקטות. ככל הנראה מחצית מן המחרטות הוחרבו במלחמה. בצה"ל עוקבים אחר הדברים ואומרים שלא מדובר ברקטות חדשות לטווחים חדשים.

שר הביטחון משה יעלון אמר בכנס במרכז בס״א באוניברסיטת בר אילן ביום שני כי בידי החמאס נותרו כ-20 אחוזים מתוך מלאי של 10 אלפים רקטות שאיתו יצא למערכה. כ-8000 רקטות הושמדו על ידי צה״ל או שנעשה בהם שימוש. יעלון טען כי מצרים מקשה על החמאס להשיג ציוד לחידוש מלא של תעשיית הרקטות והמנהרות, ואולם כאמור החמאס פועל במרץ כדי לשקם את יכולותיו שנפגעו.

You might be interested also