לוקהיד מרטין תהיה אחראית לתשתית המחשוב של נאט"ו

החברה האמריקאית נבחרה לתכנן תשתית רשת מתקדמת עבור המטה החדש של נאט"ו בהיקף פרויקט של כמאה מיליון דולר

לוקהיד מרטין נבחרה לתכנן את תשתית הרשת הפעילה (ANWI) עבור המטה החדש של נאט"ו בבריסל, בלגיה. החוזה שוויו מוערך ביותר מ-100 מיליון דולר, כולל גם אופציות אשר אם ימומשו עשויה לוקהיד מרטין לזכות גם בחוזה לתחזוקת הרשת של נאט"ו במשך חמש שנים.

לטובת הפרויקט לוקהיד מרטין הרכיבה צוות הכולל את החברות המנוסות והמובילות ביותר בארה"ב ובאירופה, בו כלולים SELEX Elsag, Prodata Systems, דל, מיקרוסופט וסיסקו.

המטה החדש של נאט"ו בבריסל ישמש כפניו וליבו של נאט"ו, ויהווה דוגמה לאינטגרציה טכנולוגית ושיתוף פעולה בין המשתמשים מהמדינות החברות בארגון והלאומים השותפים בו. התשתית החדשה תשרת למעלה מ-4,500 משתמשים במטה הארגון, ותעניק תמיכה לעד 1,500 מבקרים ואורחי כנסים נוספים.

התשתית החדשה תכלול ארבע רשתות אבטחה משולבות, המסוגלות לפעול בצורה משותפת עם אומות אחרות החברות בנאט"ו; פתרונות אימות מידע בין מתחמים שונים, שיספקו חיבוריות מאובטחת ושקופה; מרכז נתונים מודרני, עוצמתי ובעל זמינות גבוהה ושירותי תקשורת ועבודה משותפת מאוחדים ומקיפים.

הרשת החדשה של נאט"ו מתבססת על מערכות שפותחו על ידי לוקהיד מרטין עבור לקוחות בעלי דרישות ומשימות דומות. ב-20 השנה האחרונות החברה אחראית לשדרוגן של כמה מהרשתות הצבאיות הגדולות ביותר בארה"ב, לרבות אלו של הפנטגון, סוכנות מערכות המידע ההגנתית, כוח המהנדסים של צבא ארה"ב וחיל האוויר האמריקני.

You might be interested also