"לא העברנו התרעה על מלחמה"

בארגון שירות הביטחון הכללי מבקשים להנמיך את הלהבות ומבהירים: "הידיעות שהופצו הצביעו על תחילת היערכות ואימונים של חמאס, לא מלחמה"

לאחר שראש הממשלה זימן אליו אמש את הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ואת ראש השב"כ יורם כהן, בעקבות המחלוקת הקשה בין הצדדים, בשב"כ מבקשים להנמיך את הלהבות. בהודעה שפורסמה מטעם הארגון נכתב כי "על רקע הפרסומים האחרונים סביב שידור התכנית "עובדה", שב"כ מבקש להבהיר: ידיעות שהופצו על ידי שב"כ, החל מינואר 2014 הצביעו על תחילת היערכות ואימונים של חמאס לקראת עימות אפשרי עם ישראל.

"ראוי להדגיש כי בשום שלב לא טענו אנשי השב"כ, ובכלל זה המרואיינים לכתבה, כי שב"כ העביר לאור ידיעות אלו, התרעה למלחמה מול חמאס ביולי. החל מסוף אפריל 2014, בעקבות מידע חדש, הופצה על ידי שב"כ התרעה על כוונות חמאס להוציא לפועל פיגוע גדול אשר עלול להוביל למערכה. יובהר כי מרגע שהגיע המודיעין על הפיגוע, דרכו צה"ל והשב"כ את כלל המערכים המודיעיניים והמבצעיים לסיכולו. ההכנות נעשו בשיתוף פעולה מלא בין צה"ל לשב"כ.

"בנוגע לסוגיית המנהרות, ראוי להבהיר כי המידע שהיה בידי מכרכת הביטחון טרם המבצע נגע למספר מנהרות ומיקום פירי הכניסה בתוך רצועת עזה. עם זאת, לא היה בידי גורמי הביטחון מידע בדבר תוואי חדירת המנהרות לשטח ישראל ובדבר מיקומם של פירי היציאה. יצויין כי נעשה מאמץ אינטנסיבי משותף לחשיפת האיום שנשקף לתושבי עוטף עזה מהמנהרות.

"ראוי לציין כי בזמן המבצע, שיתפו שב"כ וצה"ל פעולה, דבר שהציל חיי אזרחים וחיילים רבים במבצע "צוק איתן". צה"ל ושב"כ ימשיכו לעבוד בשת"פ מלא גם בעתיד לשמירה על בטחונה של המדינה".

כזכור, אתמול שלח הרמטכ"ל מכתב ביקורת חריף לראש הממשלה בו הוא דורש כי ראש השב"כ יחזור בו מן הדברים שנאמרו בתקשורת, בין היתר הטענה כי השב"כ העביר התרעה לגבי כוונות חמאס כבר בתחילת השנה וכי באמ"ן לא קידמו את הדברים.

You might be interested also