כנס האש: התעש מציגה חימוש מדויק

יומיים לכנס האש ובתעשייה הצבאית מתכננים להציג בתערוכה את הפיתוחים האחרונים בתחום הארטילריה. מרקטת ה-ACCULAR לפצצת המרגמה ה"חכמה", מערכות תעש שיוצגו בכנס המתקיים בין ה-20-21 במאי

יומיים לכנס האש: התעשייה הצבאית תציג את מערכת הרקטות ACCULAR - "כידון קסום" בתערוכה חסרת התקדים בהיקפה שתתקיים בבית התותחן בזיכרון יעקב בין ה-20 ל-21 במאי. כנס האש מאורגן על ידי ישראל דיפנס ועמותת חיל התותחנים.

בניסויים שנערכו לאחרונה הציגה המערכת דיוקי פגיעה מרשימין. מדובר ברקטה ארטילרית מדויקת לטווח של כ-40 ק"מ, המתבססת על מנוע רקטי בקוטר 160 מ"מ אשר פותח ויושם בעבר ברקטות ארטילריות חופשיות של תעש מסוג לאר 160. בנוסף, פותחה מערכת הנחייה מבוססת ג'י פי אס ומערכת ניהוג מתקדמת מבוססת פולסרים (מנועים רקטים זעירים).  "כידון קסום" משוגר ממשגר ה"כותש" אשר גם הוא פותח לאחרונה על ידי תעש.

"כידון קסום" מסוגל לשאת ראשי קרב מסוגים שונים אשר ניתן להתאימם לפי דרישות הלקוחות השונים. הטיל מתוכנן לפגוע ולהשמיד מטרות קרקעיות כגון: סוללות ארטילריות, מפקדות וריכוזי חי"ר של האויב. "כידון קסום" מתוכנן כאמור להגיע לטווח של כ-40 ק"מ ומסוגל לפגוע במטרות בדיוקים של כ - 10 מטרים.

עוד יוצג בכנס ה"כותש" - מערכת נשק מדויקת, רב תכליתית לשיגור רקטות עם מגוון סוגי חימוש. מדובר במערכת רקטות רב תכליתית המסוגלת לשגר מגוון רחב של חימוש רקטי, החל מרקטה בקוטר של 122 מ"מ לטווח של כ- 40 ק"מ ועד לרקטה בקוטר 300 מ"מ לטווח של 150 ק"מ בדיוק רב של כעשרה מטרים בלבד מהמטרה. למערכת יתרון טכנולוגי ומבצעי, המאפשר לטעון מחדש את המערכת ברקטות בלוחות זמנים קצרים של פחות מעשר דקות, בקרת אש ייחודית מקנה למערכת יכולות אוטונומיות מלאות. המערכת מוצבת על רכבי שטח גלגליים המאפשרים שינוי עמדה מהיר בהתאם לצרכים המבצעיים ולמשימות הנדרשות לביצוע. המערכת מצוידת במערכת ניווט מדויק המשולב במערכות GPS. המערכת מהווה מכפיל כוח לצבא היבשה בכך שהיא מסוגלת לבצע משימות סיוע לכוחות המתמרנים שעד היום על מנת לבצע אותם היה צורך בחיל האוויר. "

גם רקטת ה"אקסטרה" תוצג בתערוכה. מדובר ברקטה מדויקת למטרות בטווח רחוק. ה"אקסטרה" הנה רקטה בעלת טווח של 150 ק"מ ורמת דיוק גבוהה במיוחד. הרקטה, שתהיה אחת מהרקטות בעלות הטווח הארוך ביותר בעולם, תצויד במגוון של ראשים קרביים להשמדת מבנים וכלי רכב משוריינים. הרקטה שפותחה במפעל גבעון של התעשייה הצבאית, תיוצר בקוטר של 300 מ"מ, ואורכה יהיה כ- 4 מטרים. "אקסטרה" תוכל לשאת ראש קרבי במשקל של 120 ק"ג, או חודרן מיוחד לפגיעה במטרות איכותיות. לדברי תעש, גם בשיא הטווח תוכל הרקטה להגיע לדיוק מדהים של כ- 10 מטרים.

בין המערכות הנוספות שיוצגו: הרממ- רקטה מתוקנת מסלול - שנכנסה לשימוש מבצעי במלחמת לבנון השנייה וזכתה לשבחים רבים, הפצ-מי פצמ"ר מדויק של התעשייה הצבאית בקוטר 120 מ"מ הצפוי להיכנס לשימוש מבצעי בצה"ל בעוד כמספר חודשים. פגז חצב - ממשפחת פגזי הטנקים המתקדמים רקפת וכלנית - מסוגל לחדור דרך קירות ולהתפוצץ לאחר מכן. הפגז פותח כדי לאפשר לכוחות הלוחמים להתמודד עם המחבלים המסתתרים במבנים ולמזער את הפגיעה בסביבה.

You might be interested also