כנס האש הבינלאומי: אמצעי האש המתקדמים בתערוכת ענק

החברות הביטחוניות הגדולות בישראל יציגו בכנס האש, המתקיים בין ה-20 ל-21 במאי בבית התותחן, מגוון מערכות לחימה יבשתיות, בתערוכת ענק במתחם

החברות הביטחוניות הגדולות בישראל יציגו בכנס האש הבינלאומי השלישי, הנפתח הערב, ומתקיים בין ה-20 ל-21 במאי בבית התותחן בזכרון יעקב, שלל מוצרים ומערכות בתחום היבשה, במסגרת תערוכת ענק שתתקיים במקביל לכנס במתחם.

אלביט מערכות תציג בכנס שלל מערכות יבשה, אמצעי לחימה ארטילריים ומערכות שו"ב. גולת הכותרת של תצוגת אלביט מערכות תהיה חשיפה של מערכת ה"חנית" – מרגמה חדשה – הדור הבא של מערכות "קרדום" המשמשת את צה"ל וצבאות אחרים בעולם. מדובר במרגמה 120 מ"מ, מודולרית, בעלת יכולות אוטונומיות מלאות וכן יכולת ייחודית של רתיעה מופחתת המאפשרת להתקין אותה על גבי מגוון רכבים קלים – ובכלל זאת "האמר" וסוגי ג'יפ שונים – יכולת חדשה שלא הייתה קיימת עד כה. יכולת זו תאפשר ניידות מוגברת של המרגמה גם בהטסה במגוון מטוסי תובלה ומסוקים וגם בתנועה גלגלית מהירה, שתאפשר הפעלה מבצעית במתארי לחימה חדשים. 

עוד יוצגו בכנס: מערכת ה-ATMOS החדשה - תותח 155/52 מתקדם המותקן על גבי משאית. המערכת החדשנית מציעה ניידות מוגברת של מערך ארטילרי קני, בירי לטווחים של 40 קילומטרים ובקצב אש של 6 פגזים בדקה. למערכת ה-ATMOS החדשה טעינה חצי אוטומטית המאפשרת לשמר קצב אש גבוה תוך הקטנת צוות הכלי. המערכת החדשה תומכת בכל סוגי התחמושת, כולל תחמושת מתקדמת ומדויקות ולכל סוגי המשימות והיא מתחברת בקלות למערכות השליטה והבקרה הקיימות ומאפשרת תמונה מבצעית אחידה וסגירת מעגלים מהירה ביותר.

תותח M-71 הנמצא בשירות צה"ל וצבאות נוספים – תותח 155 מ"מ נגרר בעל קנה ארוך במיוחד ומערכת רתע.

מערכת הסקיילארק I-LE - המיני-מל"ט מתבסס על הניסיון המצטבר שנרכש במהלך אלפי שעות טיסה מבצעית של סקיילארק I, במגוון זירות לחימה, כולל בישראל, עיראק ואפגניסטן. מזל"טים ממשפחה זו משמשים את צה"ל בשנים האחרונות במשימות בטחון שוטף ונטלו חלק מבצעי במלחמת לבנון השנייה. במהלך הכנס תציג אלביט תרחיש מבצעי להמחשת יכולות מל"ט הסקיילארק, באמצעות עמדת שליטה מתקדמת ומחשב טקטי. 

מערכות קשר מתקדמות: SDR7200HH – מערכת קשר טקטית בטכנולוגיית רדיו מבוסס-תוכנה, אישית וקומפקטית במיוחד, המאפשרת לחייל הבודד להעביר מהשטח תשדורת מולטימדיה בצבע ברזולוציה גבוהה. המערכת מתחברת למערכות השליטה והבקרה ומאפשרות לחיילים בשטח לקבל מידע גם מהחיישנים הפרושים בשטח ולשתף את המידע עם הכוחות האחרים ועם המפקדה. מערכת רדיו IP "MIPR" המאפשרת שימוש של מאות משתמשים בו זמנית להעברת וידאו, אודיו ונתונים ועוד. 

תקשורת לוויינית - מערכת ESLAT2000E הקומפקטית להעברת נתונים בקצב גבוה על גבי פס רחב ובעלויות נמוכות מכל מקום ובכל זמן, להתקנה על גבי מגוון פלטפורמות בצללית נמוכה במיוחד.

חברת רפאל תציג בכנס מערכות לחימה מתקדמות מגוון מערכות ואמצעים המספקים בעיקר יכולות הרכשת מטרות וסגירת מעגלים מהירה לכוחות היבשה והאוויר. במסגרת הרצאות הכנס יערכו נציגי רפאל סקירות בנושא לחימה יבשתית מסונכרנת בזמן אמת ובנושא אתגר המודיעין והרכשת המטרות. המערכות שיוצגו כוללות: ספוטלייט M ו-P: מערכות אלקטרו-אופטיות ניידות ונייחות לגילוי מקורות ירי וסגירת מעגלי אש ספוטלייט FIST- מערכת אלקטרו-אופטית מתקדמת להכוונה מדויקת של ירי ארטילרי HD LITE- מטע"ד קל המורכב על כטב"מים ומשמש לצילום ברזולוציות גבוהות מאוד ומיועד לרמת הגדוד פוינטר – מערכת להרכשת מטרות לכוחות מתמרנים, בעלת דיוק גבוה, המאפשרת קישוריות רחבה למערכי האיסוף והאש נבוט - מערכת קלת-משקל לאיסוף לדרג הטאקטי, בעלת יכולות תצפית, המיועדת לכוחות חי"ר מתמרנים להבת ברזל- מערכת תקיפה ארטילרית בעלת ביות אוטונומי, המבוססת על עיבוד תמונה לטווחים של עד 50 ק"מ ספייק NLOS ("תמוז") – טיל טקטי אלקטרו-אופטי הניתן לשיגור ממגוון פלטפורמות, בעל טווח של עד 25 ק"מ.
 
עוד יוצג ה"ספייס 250" – טיל אוויר-שטח אוטונומי, בעל יכולות ניווט מתקדמות מול שיבושי GPS, וכושר פגישה במטרות ניידות ונייחות בדיוק גבוה ביותר BNET – רדיו מבוסס-תוכנה המשמש להעברת מגוון רחב של סוגי מידע חוזי, וידאו וטקסט באוויר, בים וביבשה, לא תחנה מנהלת.
 
התעשייה הצבאית תציג את מערכת הרקטות ACCULAR - "כידון קסום", אשר בניסויים שנערכו לאחרונה הציגה דיוקי פגיעה מרשימים. מדובר ברקטה ארטילרית מדויקת לטווח של כ-40 ק"מ, המתבססת על מנוע רקטי בקוטר 160 מ"מ אשר פותח ויושם בעבר ברקטות ארטילריות חופשיות של תעש מסוג לאר 160. בנוסף, פותחה מערכת הנחייה מבוססת ג'י פי אס ומערכת ניהוג מתקדמת מבוססת פולסרים (מנועים רקטים זעירים). "כידון קסום" משוגר ממשגר ה"כותש" אשר גם הוא פותח לאחרונה על ידי תעש. "כידון קסום" מסוגל לשאת ראשי קרב מסוגים שונים אשר ניתן להתאימם לפי דרישות הלקוחות השונים. הטיל מתוכנן לפגוע ולהשמיד מטרות קרקעיות כגון: סוללות ארטילריות, מפקדות וריכוזי חי"ר של האויב. "כידון קסום" מתוכנן כאמור להגיע לטווח של כ-40 ק"מ ומסוגל לפגוע במטרות בדיוקים של כ - 10 מטרים. עוד יוצג בכנס ה"כותש" - מערכת נשק מדויקת, רב תכליתית לשיגור רקטות עם מגוון סוגי חימוש. מדובר במערכת רקטות רב תכליתית המסוגלת לשגר מגוון רחב של חימוש רקטי, החל מרקטה בקוטר של 122 מ"מ לטווח של כ- 40 ק"מ ועד לרקטה בקוטר 300 מ"מ לטווח של 150 ק"מ בדיוק רב של כעשרה מטרים בלבד מהמטרה. למערכת יתרון טכנולוגי ומבצעי, המאפשר לטעון מחדש את המערכת ברקטות בלוחות זמנים קצרים של פחות מעשר דקות, בקרת אש ייחודית מקנה למערכת יכולות אוטונומיות מלאות. המערכת מוצבת על רכבי שטח גלגליים המאפשרים שינוי עמדה מהיר בהתאם לצרכים המבצעיים ולמשימות הנדרשות לביצוע. המערכת מצוידת במערכת ניווט מדויק המשולב במערכות GPS. המערכת מהווה מכפיל כוח לצבא היבשה בכך שהיא מסוגלת לבצע משימות סיוע לכוחות המתמרנים שעד היום על מנת לבצע אותם היה צורך בחיל האוויר.

גם רקטת ה"אקסטרה" תוצג בתערוכה. מדובר ברקטה מדויקת למטרות בטווח רחוק. ה"אקסטרה" הנה רקטה בעלת טווח של 150 ק"מ ורמת דיוק גבוהה במיוחד. הרקטה, שתהיה אחת מהרקטות בעלות הטווח הארוך ביותר בעולם, תצויד במגוון של ראשים קרביים להשמדת מבנים וכלי רכב משוריינים. הרקטה שפותחה במפעל גבעון של התעשייה הצבאית, תיוצר בקוטר של 300 מ"מ, ואורכה יהיה כ- 4 מטרים. "אקסטרה" תוכל לשאת ראש קרבי במשקל של 120 ק"ג, או חודרן מיוחד לפגיעה במטרות איכותיות. לדברי תעש, גם בשיא הטווח תוכל הרקטה להגיע לדיוק מדהים של כ- 10 מטרים. בין המערכות הנוספות שיוצגו: הרממ- רקטה מתוקנת מסלול - שנכנסה לשימוש מבצעי במלחמת לבנון השנייה וזכתה לשבחים רבים, הפצ-מי פצמ"ר מדויק של התעשייה הצבאית בקוטר 120 מ"מ הצפוי להיכנס לשימוש מבצעי בצה"ל בעוד כמספר חודשים. פגז חצב - ממשפחת פגזי הטנקים המתקדמים רקפת וכלנית - מסוגל לחדור דרך קירות ולהתפוצץ לאחר מכן. הפגז פותח כדי לאפשר לכוחות הלוחמים להתמודד עם המחבלים המסתתרים במבנים ולמזער את הפגיעה בסביבה.

התעשייה האווירית תציג בתערוכה מגוון מערכות משלל תחומים אשר היא מפתחת במפעליה. ה"הרופ" יוצג בכנס. מערכת הטופגאן – מארעום לתיקון מסלול לפגי ארטילריה. מערכת נוספת היא המנתר – מערכת ארטילריה עצמאית לכוחות היבשה. ואת טילי ה"להט", אשר מונחים בלייזר למגוון לפלטפורמות – באוויר, בים וביבשה. בנוסף תציג החברה מגוון מכ"מים טקטיים ואסטרטגיים בגדלים שונים בעלי יכולות גילוי, סווג, התרעה ותמיכה יעילה בתגובה לאיומים.

התע"א תציג גם מספר כלי טיס בלתי מאוישים: ה"הרון" - מל"ט טקטי מתקדם למשימות ארוכות טווח בגובה בינוני. מלט שנמכר למעלה מ- 20 לקוחות בעולם ועשה עד כה למעלה מ- 200,000 שעות טיסה מבצעיות. ה"מיני ברדלס" - כלי טיס בלתי מאויש (רחפן) המיישם טכנולוגיה של הטיית מנועים (Tilt-rotor) לצורך ניהוג הכלי, המאפשרת לפלטפורמה לבצע אופני טיסה משתנים: גם ריחוף מעל נקודה מסוימת, בדומה למסוק, וגם טיסה אופקית, כמו מטוס. ה"ברדלס" מבצע נחיתות והמראות אנכיות, בנקודות ספציפיות שנקבעו, ולא נדרשות הכנות קרקעיות של אמצעי שיגור ונחיתה. לכלי מערכת בקרת טיסה אוטומטית וחדשנית השולטת על המעבר בין מצבי הטיסה השונים בזמן הטיסה וגם בשלבי ההמראה והנחיתה האוטומטיים. כמו כן יוצג ה"תעתוע" - רחפן קל משקל ושקט למשימות בסביבה אורבנית. החברה תציג גם מטע"דים שונים ואת מערכת ה-GTADS – מערכת אלקטרו-אופטית ניידת, קלה לרכישה וציון מטרות קרקעיות. גם מערכת ה- TAC4G- רשת תקשורת טקטית רחבת סרט – תוצג בכנס ומערכת ה – BMS – מערכת לניהול קרב.

לרישום לתערוכה ללא עלות לחצו על הקישור

You might be interested also