ככה כן מיירטים מל"טים

בחיל-האוויר שואפים להתאים את האיומים לשדה הקרב המתעצם, וכחלק מכך התאמנו הצוותים על מגוון כטב"מים מהסוגים המתקדמים ביותר שנמצאים בשדה הקרב, בינהם גם כטב"ם שצוותי-האוויר לא ראו מעולם

באדיבות אתר חיל האויר

בעקבות חדירת כלי-טיס בלתי-מאויש (כטב"ם) לשמי ישראל במהלך מלחמת לבנון השנייה ובעקבות איומי הכטב"מים שהגיעו לאחריו , נפתחו בחיל-האוויר תהליכי חשיבה על אופן ההתמודדות מול האיום המתגבר. במהלך השנים האחרונות, החלה מסכת אימונים שנועדה להכשיר את כלל אנשי צוות-האוויר לרגע האמת ובמהלך השבוע שעבר התאמנו טייסות מטוסי ומסוקי הקרב (מסק"ר) בחיל על יירוט כטב"מים בגבולות המדינה.

בחיל-האוויר שואפים להתאים את האיומים לשדה הקרב המתעצם, וכחלק מכך התאמנו הצוותים על מגוון כטב"מים מהסוגים המתקדמים ביותר שנמצאים בשדה הקרב, בינהם גם כטב"ם שצוותי-האוויר לא ראו מעולם.

"השנה התאמנו על כטב"ם מסוג שונה: הוא מתקדם יותר, מהיר יותר וזמן השהות שלו באוויר ארוך מזה של הכטב"ם השגרתי ולכן הוא מהווה אתגר חדש עבור צוותי-האוויר", אומר סרן אבי, קצין הבטיחות הקרקעית בבסיס רמון. לצד המיירטים, התאמנו גם שותפיהם למשימה: אנשי הבקרה, המצוידים במערכות גילוי והתראה. בשעת משימה, עליהם מוטלת האחריות לאתר את הכלים הקטנים במרחב שמי המדינה וליצור מעקב רציף אחריהם, תוך הכוונת אנשי צוות-האוויר המוזנקים ליירטם.

"האימונים בנושא הספציפי הזה נועדו כדי להקדים תרופה למכה", קובע סרן אבי. "זהו איום שהולך ומחמיר בהתמדה ולכן חיל-האוויר לא עוצם את עיניו ומתעלם ממנו, אלא דווקא מתכונן לשעת הצורך".

הכתבה פורסמה לראשונה באתר צה"ל

You might be interested also