כך תנהלו את צריכת החשמל בבית

חברת GREENLET פיתחה מוצר שיאפשר לכם להפחית את צריכת החשמל פשוט באמצעות מכשיר למגזן או למכונת החשמל

חברת GREENLET מציגה פתרון מלא לניהול אנרגיה בבתים ובמוסדות. את הפתרון תציג החברה בכנס האנרגיה ENERGY 2015 שיוזם המגזין ישראל דיפנס, ומתקיים בין ה-2 ל-3 בדצמבר בגני התערוכה בתל אביב. הפתרון מאפשר לחברות חשמל וחברות תקשורת חיבור מהיר של מאות אלפי מכשירים אצל צרכנים ביתיים ומוסדיים - אל תוכנת ניהול מרכזית בחדר הבקרה של חברת החשמל או החברה, לניהול הפחתה.

תוכנת הניהול מבצעת מעקב ושליטה במכשירים לצורך הפחתת עשרות מגה-וואטים בשעות השיא, אחרי התראה מראש ללקוחות. במקביל צרכנים יכולים לעקוב אחר הצריכה של המכשירים, לנהל את המכשירים המחוברים, לקבל תגמול עבור הפחתת צריכה בשעות שיא, ולקבל מידע מרוכז על צריכת מכשיריהם ביחס לאחרים.

"אנחנו נותנים פתרון לחברות חשמל – הוא כולל חומרה ותוכנה. אנחנו מוכרים ישירות לחברות חשמל בארה"ב ואירופה", מספרת ירדן אלבק האחראית על הפיתוח העסקי והטכנולוגי של החברה. "זה בעקרון מכשיר שקע-תקע המתחבר למכשירי חשמל גדולים. חברת החשמל משתלטת על אותם מכשירים בבתים ומפחיתה את הצריכה", היא מוסיפה.

הייחוד של המוצר שפיתחה GREENLET הוא במודל השיווקי הפשוט. זוהי ערכה אישית הנשלחת לצרכנים להרכבה עצמית מהירה, פשוטה ואמינה. הלקוחות מחברים את יחידות הקצה למכשירים (מזגנים, מכונות כביסה, מייבשים, מדיחים ואחרים), משתתפים בהפחתה בשעות שיא ונהנים מתגמול מיוחד מחברת החשמל, על נכונותם להפחית צריכה בשעות השיא. בנוסף, דרך אתר אינטרנט אישי ושרת מיילים שולח הנחיות להשגת חיסכון - צרכנים יכולים לשלוט במכשירים ולעקוב אחריהם וכך לחסוך חשמל וכסף. היעד הראשי – הפחתה בשעות שיא, היעד השני – חיסכון שוטף וחיבור מכשירים לאינטרנט ולענן.

"בנוסף אפשר להפעיל תוכניות חיסכון על המכשירים, ואפליקציה לטלפון שניתן לשלוט במכשירים", מסבירה אלבק. "נגיד אם למשל תרצו להפעיל מזגן לפני שאתם מגיעים הבית – תוכלו לעשות זאת דרך האפליקציה. אנחנו יוצרים מעין 'בית חכם' עבור המשתמש. מדובר בפתרון יותר ירוק והצרכן מקבל על זה כסף ו'בית חכם'".

פיתוח המוצר החל כאשר שני מייסדי החברה, אבנר כהן – המנכ"ל המגיע מתחום הסטארטאפים וניר מרום, שהגיע מעולם התוכניות העסקיות, החליטו שרוצים לפתח משהו ירוק ולעזור לסביבה. "הם ראו שקשה להגיע לתחום הביתי של הפחתת חשמל בבתים פרטיים. זהו תחום שלא מטופל כיום", היא מתארת.

"ישנן המון תוכניות הפחתה בתשלום בעולם המסחרי – למשל קניונים, מפעלים. אבל קשה להגיע לצרכנים הפרטיים המהווים אחוז גדול מהצריכה. הפתרון שלנו הרבה יותר קל, כל אדם יכול לחבר את זה למכשיר בביתו, זה פשוט והמערכת פועלת אוטומטית. סוג של 'חבר ושכח'. כל הבדיקות של המוצר נעשו במעבדות המחמירות ביותר בחברת החשמל בישראל והוא פועל על פי תו התקן הישראלי".

אלבק סיפרה עוד כי החברה ביצעה פיילוט מוצלח למוצר עם חברת החשמל הישראלית, שגם שותפה ב-GREELET. "אנחנו מקווים שעכשיו, אחרי הפיילוט המוצלח, יהיה לנו איתם פרויקט גדול בעתיד".

לסיקור המלא לקראת כנס ENERGY 2015 לחצו על הקישור

לאתר הכנס ולרישום לחצו על הקישור 

You might be interested also