כיפת ברזל שוברת שיאים

היחידות של הלחימה: יעלון בילה בערב שבת עם לוחמי ההגנה האווירית

יעלון, אשל ושוחט בליל שבת. צילום: משהב"ט

שביעות רצון גבוהה בצה"ל מביצועי "כיפת ברזל" גם אחרי שלושה שבועות של לחימה: אחוזי היירוט ממשיכים להיות מעל 90 אחוזים.

במהלך הלחימה ב"צוק איתן" הגדיל מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר את מספר סוללות "כיפת ברזל" מ-6 ל-9 והפעיל באופן מסיבי גם סוללות דור ב' בעלי ביצועים משופרים.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ביקר בליל שבת בסוללת כיפת ברזל במרכז הארץ לארוחת שבת עם לוחמי הסוללה, אל הביקור התלוו מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, ומפקד מערך ההגנה האווירית, תת אלוף שחר שוחט.

במהלך הביקור צפה שר הביטחון ביירוט בזמן אמת שביצעה הסוללה על רקטות שיורטו לכיוון גוש דן.

ללוחמי כיפת ברזל אמר שר הביטחון: "היה חשוב לי לבוא לכאן. אני לא יודע אם אתם מבינים מכאן את מה שאזרחי ישראל חשים, את גודל התרומה של כיפת ברזל בפרט ומערך ההגנה האווירית בכלל. חמאס חשב שהוא ישגר לעבר ישראל למעלה מ-2000 טילים ורקטות ויגרום לנו נזק בלתי הפיך, וזה הפך ללא רלוונטי בזכות מערך כיפת ברזל.

"אתם במערך כיפת ברזל בראש ובראשונה מצילים חיים. אתם גם מונעים נזק כלכלי עצום. אתם מאפשרים לנו, הקברניטים, חופש פעולה נרחב בניהול המערכה ובהחלטות שאנו מקבלים.
"אנחנו מבצעים ברצועה את מה שצריך: פוגעים קשות במערך הלוחם של חמאס, משמידים את תשתיות הטרור של הארגון ומטפלים במנהרות. חמאס משלם מחיר כבד מאוד וישלם מחיר כבד עוד יותר. מי שראה תצלום אוויר של עזה לפני המבצע ועכשיו, מבין מה המצב שם.

"בתום המבצע חמאס יחשוב טוב טוב אם היה כדאי להתגרות בנו ואם יהיה כדאי להתגרות בנו בעתיד. אתם צריכים להיות ערוכים לאפשרות שבקרוב מאוד ננחה את צה"ל להרחבה משמעותית של הפעילות הקרקעית בעזה.

"אתם מעניקים שקט לעורף. המערך הגיע לשיא במבצע הזה, בתוצאות, בכיסוי הנרחב, ביכולות המרשימות, והגעתי לכאן כדי לומר לכם יישר כוח ולהודות לכם בשמי, בשם ראש הממשלה והממשלה, ובשם אזרחי ישראל".

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program