"כיפת ברזל" יירטה פצמ"רים

מערכת ההגנה האווירית הצליחה ליירט פצצות מרגמה שנורו לעבר העיר שדרות במהלך מבצע "צוק איתן". מנתונים של חיל האוויר עולה כי אחוז יירוט הרקטות של המערכת הגיע ל-90 אחוזים בלחימה

הותר לפרסום כי סוללת "כיפת ברזל" הצליחה ליירט 10 פצצות מרגמה במהלך מבצע "צוק איתן", אשר נורו לכיוון אזור העיר שדרות. מדובר בסוללה שהוצבה באזור שדרות, כך סיפר קצין בכיר בחיל האוויר.

עם זאת, ציין הקצין, מערכת "כיפת ברזל" אינה ערוכה להתמודד עם האיום שמציבות פצצות המרגמה, כיוון שמדובר בפצצות בעלות טווח של שבעה ק"מ ומטה - מתחת לשכבת ההגנה אליה מכוונת המערכת. עוד סיפר הקצין כי בשנת 2015 תוקם במערך ההגנה האווירית של צה"ל יחידה מבצעית ראשונה של מערכת "שרביט קסמים" שאמורה להתמודד עם  הרקטות הכבדות וארוכות הטווח מהסוג שנמצא בידי חיזבאללה. 

הוא סיפר עוד כי בכוונת חיל האוויר לתת התרעה ליישובים סמוכי גדר ושטחי כינוס מפני ירי פצצות מרגמה באמצעות מערכת "מגן רוח" שפותחה על ידי התעשייה האווירית ונכנסה לשירות מבצעי במהלך המבצע.

בחיל האוויר פרסמו גם נתונים נוספים ממבצע "צוק איתן", ובהם כי תשעה הסוללות של כיפת ברזל יירטו יותר מ-600 רקטות וחצו את רף 1000 היירוטים מאז היירוט הראשון בשנת 2011. עוד ניתן ללמוד מהנתונים כי המערכת הגיעה ל-90 אחוזי יירוט.

You might be interested also