כוונה: להרכיב מנועי F-35 בטורקיה

סוכנות הרכש הטורקית לתעשיות ביטחוניות וחברת פראט אנד וויטני חתמו על מכתב כוונות להקים מרכז הרכבה סופי בטורקיה למנועי F-35. העסקה דרושה לקבל את אישור הממשל האמריקני

יצרנית המנועים האמריקנית פראט אנד ויטני, בשיתוף עם הצבא הטורקי, מתכוונת לבנות מרכז הרכבה סופי בטורקיה למנוע המיועד למטוס הקרב המשולב JSF – Joint Strike Fighter F-35.

לפני שבוע חתמו סוכנות הרכש הטורקית לתעשיות ביטחוניות (SSM) וחברת פראט אנד וויטני על מכתב כוונות להקים מרכז הרכבה סופי בטורקיה למנועי F-35. העסקה דרושה לקבל את אישור הממשל האמריקני סוכנות הרכש הטורקית לתעשיות ביטחוניות מסרה, כי במרכז המתוכנן לקום בטורקיה תבוצע ההרכבה סופית של המנועים, שיניעו את מטוס הקרב המשולב F-35, המיוצר על ידי לוקהיד מרטין, ושהמרכז יספק גם שירותי תחזוקה, תיקון ושיפוץ.

"המרכז יוכל בעתיד לשמש לפיתוח מנוע לתוכנית הלאומית שלנו לבניית מטוס קרב טורקי", ציין גורם רשמי בסוכנות הרכש הטורקית. טורקיה תמיד התעניינה בנושאים צבאיים ובטכנולוגיות צבאיות, אך בעקבות אמברגו הנשק שהוטל עליה לאחר הפלישה הטורקית לקפריסין ב-20 ביולי 1972, התגברה אצלה המוטיבציה העיקרית לפיתוח תעשייה ביטחונית טורקית.

בימי הזוהר ביחסי טורקיה-ישראל זכתה התעשייה הישראלית לחוזים מרשימים בתחומים רבים בתעשיה הביטחונית הטורקית. יש גם האומרים, כי פיתוחה של התעשייה הביטחונית הטורקית, קיבלה תנופה אדירה בעקבות הקשרים עם ישראל. היום, ללא ישראל, מגלה התעשייה הביטחונית הטורקית בגרות מרשימה, בתחומי המל"טים, תקשורת, אחזקות מטוסי קרב ובתחומים נוספים. 

לאחרונה הודיעה אנקרה על הזמנה רשמית של שני מטוסי F-35S ושהיא מתכוונת בסופו של דבר להזמין כ-100 מטוסים

You might be interested also