ישראל פינת נירנברג

חברות ישראליות מרכזיות הציגו את המוצרים החדישים ביותר בתערוכת הנק"ל הגדולה בעולם IWA 2014. סיקור מיוחד

גם השנה, כבשנים עברו, שימשה תערוכת IWA 2014 שנערכה בתחילת חודש מרץ בנירנברג גרמניה, כאבן שואבת לכל אותם ישראלים העוסקים והמתעניינים בתחום הנשק הקל ואכיפת החוק.
 
אי אפשר היה לפספס את מאות הישראלים שגדשו את האולמות השונים ומאות הביתנים השונים ברחבי התערוכה, אולם יותר מכל בלט הגידול בהיקף ההשתתפות של חברות ישראליות כמציגות בתערוכה. אמנם, מספר החברות שהציגו השנה היה די זהה למספרן בשנים האחרונות (7-8 חברות), אולם מספר זהה נוסף של חברות ישראליות הופיעו תחת שמות אחרים, בעיקר תחת שם נציגיהם בארצות אירופה השונות. יתרה מכך, בלטה לכל התופעה במסגרתה כל החברות הישראליות המציגות הגדילו בצורה משמעותית את שטחי התצוגה שלהם.

עידו סלומון, מנהל השיווק של “פאב” מעיד כי “ התערוכה הינה הצלחה עצומה מבחינתנו. הגענו לכמות נכבדה של לקוחות חדשים, בין אם מדובר בחברות סחר ובין אם חברות נשק. כתוצאה מכך, תערוכה זו תגדיל את פעילותינו בצורה משמעותית”. נראה כי דבריו אלו של עידו סלומון מסכמים היטב את תחושת כלל המציגים מישראל לגבי הצלחת התערוכה. התערוכה השנה שימשה במה לחברות ישראליות לחשוף מוצרים חדשים מתוצרתן. בין שאר מוצרים אלו ניתן להזכיר את מערכת ההסבה לאקדח PTP מתוצרת שיתוף הפעולה בין “אמתן כרמיאל” ובין “להב”, סדרת נרתיקים חדשה מבוססת נרתיקי קיידקס של חברת “פרונט-ליין”, קת רוס”ר חדשה של CAA עבור M16 וערכת “רוני”, סט כוונות גיבוי פולימריות המתאימות הן לערכת K-POS והן ל-M16 תוצרת חברת “פאב”, רצועת ירך EXND, נרתיק XDSC לאקדח ספרינפילד ונרתיק חדש מסדרת CH, כולם תוצרת חברת “פובוס אינטרנשיונל” ומחסנית 10 כדורים לרובי AR וסדרת נרתיקי SH תוצרת CAA. מוצר חדש מיוחד מתחום הנפ”ק (נשק פחות קטלני) שהוצג לראשונה בתערוכה הינה מערכת ההתרעה והנטרול הלא קטלנית רב-תכליתית GROND16 מתוצרת חברת “להב” בשיתוף עם החברה Applied Chemistry R&D institute JSC.

פנינו למר גוידו וולק (Guido Welk), מנהל יחסי הציבור של תערוכת IWA בכדי שיסבר אוזנינו לגבי כלל התערוכה. לטענתו, התערוכה משנה פניה בשנים האחרונות והופכת יותר ויותר לתערוכת ביטחון מאשר תערוכה למוצרי ציד, ספורט ופנאי Outdoor כפי שהתאפיינה בעבר. “התחום של אכיפת חוק (Law Enforcment) גדל משנה לשנה וזו מגמה שאנו מברכים עליה. 50% מהמציגים בתערוכה הים יצרני כלי נשק, 35% עוסקים ב-Outdoor ו-15% באכיפת חוק ובטחון. גידול זה אילץ אותנו – בשמחה – להוסיף אולם נוסף לתערוכה ולייחד לתחום זה אולם גדול יותר מבעבר”.

לגוידו היה חשוב מאד לציין כי IWA הינה תערוכה גלובלית ולא רק מקומית או אירופאית. 78% מהחברות המציגות הינן מחוץ לגרמניה כאשר מרבית החברות (אחרי גרמניה) מגיעות מארה”ב, איטליה, תורכיה, בריטניה, אך גם מסין ודרום קוריאה. התחרות וההשוואה עם תערוכת ShotShow בלאס וגאס ארה”ב מודגשת היטב בדבריו ולטענתו IWA כמעט זהה בגודלה לתערוכה האמריקאית, כאשר בשנה האחרונה חל גידול 11% במספר המציגים ובשטחי התצוגה. הוא גא בכך של-IWA יש יותר מבקרים (60%) מחו”ל מאשר ל-ShotShow. בכדי להציב בפני ShotShow תחרות עזה יותר, בכוונת מארגני IWA לארגן לצד התערוכה ימי ירי וניסוי בכלי נשק כפי שנעשה ב-ShotShow.

ימים אלו ייחשבו כימים רשמיים של התערוכה. בהקשר למציגים ולמבקרים מחו”ל התייחס גוידו וולק גם למציגים הישראלים. מבחינתו, חלקם של המציגים הישראליים בתערוכה גדל משנה שעברה גם אם כי מספרם לא גדל. מה שחשוב מבחינתו היא העובדה שאותם מציגים נטלו שטחי תצוגה גדולים יותר מבעבר. אולם, יש לו המלצה ואבחנה למציגים הישראליים, “אני סבור שתערוכת EnforceTac שנערכה ותיערך ביומיים שלפני IWA (בכדי להבדילה במפורש מ-IWA) מתאימה ועדיפה יותר למציגים ישראליים. זוהי תערוכה המיועדת להציג כלי נשק אוטומטיים, אותם אסור להציג ב-IWA ולכן בכוונתנו להקדיש מאמצים ומשאבים להגיע ליחידות, גופים ומוסדות של אכיפת חוק בישראל”. לדעתו, לתערוכת EnforceTac אין כל השפעה על תחום אכיפת החוק ב-IWA. רוב המציגים ב-EnforceTac מציגים גם ב-IWA. השנה היו ב-EnforceTac כ-80 חברות מציגות וגם באם אין מדובר עדיין במספר משמעותי לעומת IWA, עדיין, על פי גוידו מדובר בתערוכה שעתידה לפניה. 

You might be interested also