ישראלי נוסף במונדיאל: מל"ט ההרון של התעשייה האווירית

צפו בתצלומים מן המל"טים מדגם הרון אשר מסייעים באבטחת משחקי גביע העולם בכדורגל המתקיימים בברזיל

עוד נציגות ישראלית במונדיאל: מל"ט ההרון של התעשייה האווירית נוטל חלק פעיל באבטחת ריו דה ז'נירו במהלך משחקי גביע העולם בכדורגל, הנערכים בברזיל. מערכת ההרון נפרשה במיוחד באזור ריו, ומופעלת על ידי המשטרה הפדרלית בברזיל תוך שיתוף פעולה הדוק עם חיל הים הברזילאי. זאת, כחלק ממערך האבטחה הכולל בתקופת המונדיאל.

ההרון מבצע משימות תצפית ועקיבה שונות על מנת לפקח אחר פעילות יוצאת דופן או חשודה בריו, באזורי הפריפריה של העיר ובחופיה. מערכת ההרון נמצאת בשימוש מבצעי פעיל של המשטרה הפדרלית בברזיל מאז שנת 2010. המשטרה הפדרלית צברה ניסיון מבצעי משמעותי בהפעלת המל"ט, במגוון רחב של תרחישים מבצעיים. המערכת פעילה באופן יומיומי במדינת פרנה במשימות אכיפת חוק שונות כגון שמירה על ביטחון הגבולות, מניעת הברחות וסחר בסמים, ועוד. מל"ט ההרון נושא מטע"דים (מטענים ייעודיים) שונים, חיישנים אלקטרו-אופטיים לראיית יום ולילה, ומסוגל לטוס ברציפות יותר מארבעים שעות. מערכת תקשורת לוויינית ייחודית מאפשרת להרון פעילות מבצעית במגוון גבהים, וכיסוי שטחים נרחבים של מעל 1000 ק"מ.

מנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס אמר: "אנו גאים בפעילותו של ההרון עם המשטרה הפדראלית של ברזיל, ועל כך שהמל"ט המתקדם שלנו נוטל חלק פעיל באבטחתה של ריו בזמן משחקי גביע העולם. בשעה שעיניהם של מאות מיליוני אנשים בעולם כולו נשואות אל עבר המשחקים, טוב לדעת שעינו הפקוחה של ההרון משגיחה על העיר ריו וסביבותיה. הפעלת המל"טים לצרכים פרא-צבאיים, כגון משימות אבטחה ושיטור מסוג זה, בהחלט מסמנת כיוונים מעניינים אליהם מתפתח השימוש במערכות המתקדמות הללו".

חוסה דה פריטס לגאס, ראש המודיעין במשטרה הפדרלית של ברזיל אמר: "המשטרה הפדרלית, באמצעות מטה המודיעין שלה, מקדמת מאמצים מבצעיים הכוללים מניעה ודיכוי של פשע מאורגן וטרור, על מנת לאבטח את משחקי גביע העולם בכדורגל. כתמיכה במאמצים אלו, אנו מפעילים את מל"ט ההרון בתכנית הקרויה VANT. המל"ט פועל לאיסוף מודיעין לגבי ארגוני פשיעה וטרור על מנת להבטיח שלא יפרו את הסדר במהלך המשחקים".

צפו בצילומי המל"ט מריו:

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy