ישראלים ינהלו אבטחת האוליפיאדה

חשיפה: חברת ISDS נבחרה לשמש כאינטגרטור של כל אבטחת אירועי המשחקים האולימפיים בברזיל בשנת 2016. מדובר על עסקה בשווי של כ-2.2 מיליארד דולרים. "זו תהיה חממה טכנולוגית לפתרונות ישראלים בנושא האבטחה", אומר רון שפרן מ-ISDS

בונים את הכפר האולימפי בריו (צילום: AP)

הישג ישראלי חסר תקדים: חברת ISDS נבחרה לשמש כאינטגרטור של אבטחת המשחקים האולימפיים בברזיל בשנת 2016. מדובר בפעם הראשונה שחברה ישראלית תשמש בתפקיד זה באירוע מסוגה של האולימפיאדה. שווי העסקה מוערך בכ-2.2. מיליארד דולרים.

היקף פעילותה של ISDS במשחקים יהיה מהתחום הייעוצי ועד אספקת מערכות. "האתגר הוא גדול", אומר לישראל דיפנס רון שפרן, סגן נשיא החברה. "כפי שרואים בתקשורת ברחבי העולם, הביטחון בברזיל מהווה אתגר אבל אנחנו כבר עם צוותים גם בארץ וגם בברזיל ובאירופה.

"הצוותים עובדים על כל ההכנה של התחום מבניית קונספט לביטחון ועד בניית המערכות הטכנולוגיות שיותקנו במתקנים של התחרויות וכל המתקנים הלוגיסטיים. הפרוסים בריו ובארבעה אזורים נוספים ברחבי ברזיל. "המשחקים מתחילים ב-5 באוגוסט 2016 ויימשכו עד דצמבר 2016 שזה כולל את האולימפיאדה המיוחדת", מוסיף רון שפרן.

לדבריו מדובר בהזדמנות נדירה לתת במה לחברות ישראליות שייקחו חלק באבטחת המשחקים. "אנו מאוד רוצים לקחת את הפלטפורמה הזו ולשלב טכנולוגיות ישראליות ובינ"ל שנותנות מענה ייחודי לדברים ספציפיים – ממודיעין עד פרימטר, שליטה בקהל וכדומה כל העסק יהיה חממה טכנולוגיות לפתרונות ישראלים לנושא הזה.

"אנו נשים דגש על חברות קטנות עם פתרונות גדולים, כדי לתת להם את הבמה להציג את היכולות ולשמש חלון ראווה לעולם מול לקוח מאוד משמעותי שקשה להיכנס אליו".

שמה של חברת ISDS מופיע באתר הרשמי של אוליפיאדת ריו 2016 כאחת הספונסרים של האירוע, לצד שמותיהן של חברות ענק בינלאומיות כסימנטק, EMC ועוד.

ראיון נרחב בנושא עם ליאו גלזר, מנכ"ל ISDS ורון שפרן יתפרסם בגיליון הקרוב של מגזין ישראל דיפנס, היוצא לאור בתחילת נובמבר

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy