ישראלים זכו בהאקתון של חברת פיי פאל

שני מפתחים ישראלים, שי משעלי ופאבל קמינסקי זכו בהאקתון BattleHack, שיזמה חברת PayPal. הם פיתחו אפליקציה שיתופית, בשם AirHop, המאפשרת ביצוע שיחות והודעות SMS ללא צורך בכרטיס SIM

הבוקר (ב'), בעמק הסיליקון שבארה"ב, הגיע לסיומו האקתון BattleHack, שיזמו חברת PayPal העולמית. השלב הסופי של ההאקתון התקיים במהלך יומיים, במטה החברה שבקליפורניה וכינס 14 צוותי מפתחים מרחבי העולם, ביניהם גם צוות ישראלי, שעברו את שלב המוקדמות והגיעו לגמר. במהלך היומיים, עבדו הצוותים, ללא הרף כ-40 שעות, במטרה לפתח וליצור אפליקציות המשלבות ממשקים של PayPal, BrainTree או Venmo.

במקום הראשון ובפרס הכספי של 100 אלף דולר, זכה צוות מפתחים מישראל, שפיתחו אפליקציה שיתופית, בשם AirHop, המאפשרת ביצוע שיחות והודעות SMS ללא צורך בכרטיס SIM, על ידי לקיחת "טרמפ" (Hop) על רשתות תקשורת של מכשירים שנמצאים בסביבה בתמורה לתשלוםPayPal . שני המפתחים הישראלים, שי משעלי, ופאבל קמינסקי התחרו בהאקתון העולמי, נגד נציגים מסן פרנסיסקו, מיאמי, ברלין, טורונטו, איסטנבול, בוסטון, וורשה, שיקגו, לונדון ומוסקבה ועוד.

לדברי מתן פרנס סגן נשיא במערך הסיכונים בחברת PayPal העולמית ומנכ"ל PayPal ישראל: "זה מרגש לראות את צוות המפתחים הישראלי, פאבל ושי, זוכה במקום הראשון וזוכה להכרה וכבוד על האפליקציה החדשנית שפיתחו. כישרונות הפיתוח הישראלים זוכים להערכה רבה בארגון העולמי של PayPal ומגיעים מידי שנה להישגים מדהימים בהאקתונים שהחברה עורכת. לא בכדי PayPal מיקמה את מרכז הפיתוח העולמי למניעת הונאות בישראל והחברה ממשיכה ומגדילה את נוכחותה בארץ כמקור לחדשנות.

צוות המפתחים הישראליים הרוויח את מקומו בתחרות הבינלאומית לאחר שזכה בגמר המקומי על פיתוח אפליקציית Socializr. האפליקציה מיועדת לשמש במפגשים חברתיים ותפקידה "לקנוס" את מי מבין חברי הקבוצה שמשתמש בסמארטפון למעלה מ-5 שניות. ה"קנס" נגבה באמצעות PayPal ומועבר כתרומה לעמותה לבחירת המשתמשים.

צוות השופטים: ג'ון לאן (Lunn), מנהל בכיר גלובאלי;PayPal + Braintree ביל רדי (Ready), מנכ"ל ;Braintree אוון תומאס ((Thomas, עורך מגזין ReadWrite; דני זאנג ((Zhang מייסד שותף וסמנכ"ל טכנולוגיה חברת Wish; אלכס סירוטה (Sirota), מייסד שותף וסמנכ"ל טכנולוגיה בחברת Loop Commerce.

לרשימת הפרויקטים המלאה שהתחרו בהאקתון: כאן

You might be interested also