ישראלים באפגניסטאן: פעולה מבצעית ראשונה ל"ווטשקיפר"

המל"ט הישראלי -בריטי נכנס לפעילות מבצעית ראשונה, הודיע משרד ההגנה הבריטי

ישראלים באפגניסטאן: המל"ט הישראלי בריטי המכונה Watchkeeper WK450  רשם פעולה מבצעית ראשונה בפעילות במדינה. כך הודיע השבוע משרד ההגנה של  בריטניה, שאף פירסם תמוונת ראשונות של המל"ט בשירותו במזרח.

בכך הגיע להבשלה מלאה  אחד הפרויקטים הגדולים ביותר שבוצעו על ידי חברה ביטחונית ישראלית- בחו"ל.

פרויקט Watchkeeper WK450 הסתכם בעלות של כ-1.5 מיליארד דולר והוא בוצע על ידי חברת בת שהוקמה בבריטניה על ידי אלביט מערכות הישראלית ועל ידי טאלס בריטניה (חברת U-TacS). ביצוע הפרויקט החל בעשור שעבר  והוא מבוסס על כלי הטיס הבלתי מאויש הרמס 450 תוצרת אלביט מערכות, שנמצא בשירות צה"ל.

פיתוח המטוס כלל שורה של תהליכים, שנועדו להתאים אותו לדרישות המבצעיות של צבא בריטניה, כמו גם לתקני התקשורת ולתקני התעופה האירופאיים. טיסות הניסוי הראשונות של המטוס על אדמת בריטניה נערכו במהלך השנה שעברה.

משקלו של המטוס 450 ק"ג, הוא יכול לשאת מטען של כ150 ק"ג. זמן השהייה המירבי שלו באוויר- 17 שעות.

יצוין, כי הפרסום נעשה למרות שבעולם יש ביקורת רבה על הפעלת מל"טים בפעילות מבצעית. הבריטים ציינו כי המל"ט שולב בפעולות מודיעין, אך בעבר נחשף בתמונה שפורסמה בישראל דיפנס, כי הוא הוצג על ידי חברת טאלס בתערוכה בלונדון, עם יכולות חימוש.

בתמונה של משרד ההגנה הבריטי: המל"ט באפגניסטאן.

You might be interested also

BIGSTOCK/Copyright: AndreyPopov

The true cost of ransomware attacks

A survey conducted by Cybereason finds that 50% of companies experienced a ransomware attack during the last year, 46% of organizations that paid the ransom did not get all of their data back, and 80% of organizations that decided to pay experienced another attack