יעלון על הפרטת תעש: "אירוע משמעותי ואסטרטגי"

שר הביטחון ביקר בתעש והתייחס להפרטת החברה. יעלון הוסיף כי"חשוב מאוד שגם אחרי התהליך שהמפעל עובר בימים אלו, זה שהוא יהיה בחזית הטכנולוגיה"

שר הביטחון, יו"ר תעש אודי אדם ומנכ"ל תעש אבי פלדר (צילום: תעש)

שר הביטחון משה "בוגי" יעלון סייר היום (1 באפריל) במפעל ובמטה חברת תעש, נפגש עם היו"ר אודי אדם, המנכ"ל אבי פלדר ובכירי החברה, סייר במפעל עצמו ונפגש עם עובדי החברה. במהלך הביקור סקרו בכירי תעש את הפרויקטים שמפתחת החברה.

מלשכת שר הביטחון נמסרה הצהרה מטעם יעלון, הנוגעת בעיקרה בתהליך ההפרטה שהחברה עוברת. "ההפרטה היא ללא ספק אירוע משמעותי, ומבחינת תעש ועתידה זהו אירוע אסטרטגי", מסר שר הביטחון. "לשמחתי אנחנו אחרי ההחלטה, וכעת אנחנו עוסקים ביישומה. מצד אחד חשוב שהיכולות הייחודיות של תעש לא תיפגענה, אלא להפך, לאפשר להעניק הזדמנות לצמיחה. חשוב שמבחינת היכולות הכלכליות החברה תהפוך להיות רווחית, והדבר הכי חשוב הוא לא לפגוע באנשים. בסופו של דבר היכולות הללו תלויות באנשים. הסוד שלנו זה המוח והלב, הידע והרוח.

"אשרינו שיש לנו תעשייה ביטחונית אשר מעמידה לרשות הקברניטים והלוחמים יכולות אדירות. והיכולות הללו מעניקות לנו לא מעט הזדמנויות לעתיד, וכדי שנהיה בחזית צריך להשקיע במחקר ופיתוח ולא לוותר על זה, לחשוב על העתיד ולא רק על ההווה, ואני שמח שכאן עושים זאת.

"אני מכיר את התעשייה הצבאית לא מהיום, אלא עוד מהתקופה שהייתי במדים קרוב לארבעה עשורים, ודאי כשר בממשלה הקודמת וכשר ביטחון היום. אני מכיר את היכולות כאן, ואלו יכולות ייחודיות. מי כמוני יודע להעריך את המוצרים שיוצאים בסופו של דבר מהמפעל. חשוב מאוד שגם אחרי התהליך שהמפעל עובר בימים אלו, זה שהוא יהיה בחזית הטכנולוגיה. בסופו של דבר יישום מהלך ההפרטה הוא טוב לעובדים, גם עבור אלה שיצטרכו לפרוש וגם עבור אלה שנשארים ואלה שייקלטו. אני רואה פה כבר כיוונים חדשים וגם הצבעתי על כיוונים חשובים חדשים כדי שהמפעל יעבור את המשבר של מפעל מפסיד.

"אני רואה חשיבות עצומה לתעשייה הביטחונית הישראלית, כי מבחינת תעשייה ביטחונית אנחנו מעצמה, ובהיקפי ייצוא אנחנו בשורה אחת עם הענקים, וטוב שכך. אנחנו כל הזמן דוחפים את חזית הטכנולוגיה כמה שאפשר כדי להיות לפני אחרים, ומהבחינה הזו מרשים מה שנעשה פה בשנים האחרונות ומרשימים הכיוונים שההנהלה מבינה שצריך להוביל אליהם היום, מעכשיו אל העתיד. צר לי שההחלטה האסטרטגית על עניין ההפרטה נגררה עשר שנים, ואני שמח שאנחנו אחריה. וכפי שאמרתי, הדבר  הכי חשוב הוא לראות שאנחנו לא פוגעים באנשים".

יו"ר תעש, אלוף (מיל') אודי אדם, מסר: "לתעש יש ערכים מוספים, ידע וניסיון מצטבר בהבנת תפיסות ההפעלה של צה"ל. תעש שותפה בעיצובן ובהתאמת אמצי לחימה במימושן. זאת במקביל למתן מענה כולל בייצור ואחזקה לרק"מ, רכב ותחמושת למערכת הביטחון תוך הבטחת רצף תפקודי ומענה מבצעי בעיתות חירום".

 

You might be interested also