יעלון: אנו נגדע את הטרור הפלסטיני בירושלים

שר הביטחון מאשים את יו"ר הרשות הפלסטינית בהסתה המובילה להמשך פיגועי הטרור בירושלים. "אבו מאזן לא השתנה ולא ישתנה", אמר יעלון

זירת הפיגוע (צילום:AP)

"אנו נגדע את הטרור הפלסטיני בירושלים ונניח ידנו על מבצעיו ושולחיו, זהו טרור שנועד לפגוע בריבונות שלנו בה ומטרתו לערער את זכותנו עליה", כך אמר שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון בהתייחסות לפיגוע הדריסה בירושלים, בו נרצח קצין מג"ב ולפחות 12 בני אדם נוספים נפצעו.

יעלון המשיך ואמר כי "הרטוריקה המסיתה של אבו מאזן - אשר מצד אחד מפיץ דברי שנאה ושקר נגד מדינת ישראל, ומצד שני מהלל ומשבח טרוריסטים פלסטיניים שפוגעים ביהודים - אחראית לשפיכות הדמים בירושלים. אבו מאזן לא השתנה ולא ישתנה, והוא ימשיך להשחיר את פניה של מדינת ישראל ולהסית נגדה אל מול האוכלוסייה הפלסטינית ומעל בימות שונות ברחבי העולם. זה אבו מאזן, שבמקומות שונים בעולם מתקבל כדמות מתונה, אך אינו מקדם תרבות של שלום ואינו מעוניין באמת בחיים לצידה של מדינה יהודית".

בשעות הצהריים הגיח רכב מסחרי, בו נהג תושב מזרח ירושלים, ופגע בקבוצה של אנשים שחיכתה בתחנת הרכבת הקלה ברחוב שמעון הצדיק בירושלים. מהפגיעה נהרג כאמור קצין מג"ב ו-12 אנשים נוספים נפצעו בדרגות פציעה שונות. לאחר שפגע עם מכוניתו בהולכי הרגל, יצא המחבל מרכבו והחל לנסות ולפגוע בעוברי אורח במטה ברזל שהחזיק בידו. לוחמי מג"ב שהגיעו לזירה ירו במחבל למוות. מחקירה ראשונית עולה כי מדובר בתושב מזרח ירושלים, שאחיו השתחרר מהכלא הישראלי במסגרת עסקת שליט. מדובר בפעיל חמאס זוטר. בארגון לקחו אחריות לפיגוע הקשה.

הפיגוע מגיע כשבוע מלאחר ניסיון ההתנקשות של פעיל הימין יהודה גליק בעיר, וכשבועיים לאחר פיגוע הדריסה בגבעת התחמושת בו נהרגו תינוקת בת שלושה חודשים ואישה בשנות ה-20 לחייה. 

You might be interested also