ייצור סדרתי למערכת GTAS

הזמנה משמעותית למערכת רכישת המטרות של התע"א

מערכת GTAS של התעשייה האווירית צוברת לקוחות נוספים בעקבות הזמנות משמעותיות מאירופה ומצפון אמריקה. המערכת, Ground Target Acquisition System מיועדת לרכישת מטרות ע"י כוחות ארטילריה.

המערכת פותחה ומיוצרת במפעל תממ של התעשייה האווירית, העוסק, בין השאר, בפיתוח מערכות אלקטרו אופטיות לשימוש באויר, בים וביבשה. לדברי יגאל מבורך ממפעל תממ, המערכת תוכננה כך שתאפשר פריסה מהירה בשטח ושידור של הוידאו והמידע לגורמי אש מאחור.

המערכת רוכשת מטרה על בסיס איכון GPS ואמצעים נוספים, והיא כוללת אמצעי תצפית ליום, ללילה (תרמי), כולל זום וכן מד טווח לייזר (אופציה לציין לייזר). GTAS מאפשר מעקב אוטומטי ממושך אחר מטרות, כאשר כל סוללה של המערכת מאפשרת הפעלה במשך 8 שעות. טווח הגילוי של מטרת רכב הוא 12 ק"מ ושל מטרת אדם- 8 קילומטר. טווח ציין הלייזר הוא 4 ק"מ. משקל המערכת 14 ק"ג כך שניתן לשאת אותה גם בתוך תרמיל על הגב. אחד מרכיבי המערכת הוא מחשב מוקשח המתאים לתנאי סביבה קשים.

יגאל מבורך מספר כי "המערכת מתאימה לתפיסה של הפעלה מרחוק והתצפיתן שמתפעל את המערכת נמצא תחת מחסה מבלי שיהיה חשוף לאויב. GTAS מיועד לכוחות תצפית וטיווח ארטילריה, וכן לכוחות מיוחדים המבצעים משימות מעבר לגבול".

You might be interested also