"יחידות אמ״ן יעברו לנגב"

חשיפה: ראש אמ"ן, האלוף הרצי הלוי, טוען בפני סגל הפיקוד הבכיר של המודיעין כי המעבר לנגב יתבצע כמתוכנן

ימים אחדים לאחר שמנכ״ל משרד הביטחון, האלוף (מיל') דן הראל, כינס דיון על סגירת המינהלות שעוסקות במעבר צה״ל לנגב, ולאחר ששר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שלח מכתב לראש הממשלה על הקפאת המעבר לנגב, הודיע ראש אמ״ן לסגל הפיקוד הבכיר של אגף המודיעין: יחידות אמ״ן יעברו לנגב עד שנת 2020 למרות הכל.

דברי ראש אמ״ן, האלוף הרצי הלוי, הנחשפים כאן בראשונה, נאמרו בכנס סגל הפיקוד הבכיר של אמ״ן שנערך במחנה גלילות ביום שלישי. הדברים מבטאים מחויבות עמוקה של אמ״ן ושל האלוף הלוי לקיים את המהלך בעל המשמעויות הלאומיות, למרות כל הקשיים שהוא נתקל בו.

בפני סגל הפיקוד הבכיר הוצגה תכנית המעבר המלאה שכוללת העתקה לאיזור באר שבע של כל היחידות הטכנולוגיות הגדולות של אמ״ן, ופינוי מסיסי של מחנות בעיקר באיזור גלילות ובלב גבעתיים.

כזכור, במכתב חריף שכתב יעלון לראש הממשלה, שר האוצר וראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ', הוא טען כי באוצר הבטיחו להעביר תשעה מיליארד שקלים לטובת הפרויקט, אך הכסף לא מועבר ובכך למעשה הפרויקט נתקע. "אני קובע באופן חד-משמעי כי אמירתו של שר האוצר כי משרדו תקצב בתקציב הביטחון את הסכומים הנדרשים לביצוע המהלך - אינה נכונה", האשים יעלון. "בתוך כך, מציג משרד האוצר מצג שווא של הקצאת משאבים לתקציב הביטחון".

ממשרד האוצר נמסר אז בתגובה כי "משרד האוצר עמד בכל התחייבויותיו בנושא זה ובכלל, והעביר את חלקו בתקציב 2013 ו-2014. צר לנו כי נעשה שימוש ציני בפרויקט לאומי רב חשיבות, בניסיון להשיג תוספת לתקציב הביטחון שגם כך הוא הגדול ביותר בתקציב המדינה".

בנאומו אתמול בכנס האנרגיה שאורן על ידי ישראל דיפנס, אמר שר האוצר כי "הניסיון לנצל את צה"ל לצרכים פוליטיים הוא ציני ולא נכון. אנחנו הזרמנו כספים לצה"ל, למלחמה במנהרות ול'מעילי רוח'. אני קורא לכל המפלגות להוציא את צה"ל מהוויכוח הפוליטי".

You might be interested also