יו"ר ומנכ"לית לוקהיד מרטין בישראל

מרילין יוסון, יו"ר ומנכ"לית חברת לוקהיד מרטין ערכה ביקור פורה בישראל, במסגרתו נפגשה עם ראש הממשלה, השיקה את משרדיה החדשים של לוקהיד מרטין בבאר שבע, השתתפה בטקס הגעתו של מטוס ה"שמשון" לחיל האוויר וביקרה בתעשייה האווירית

ראש הממשלה נתניהו, מרילין יוסון ויהושוע (שיקי) שני במפגש (צילום: חיים צח, לע"מ)

מרילין יוסון, יו"ר ומנכ"לית חברת לוקהיד מרטין ויהושע (שיקי) שני, מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, נפגשו עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביום ביקורה האחרון של גב' יוסון בישראל.

במהלך ביקורה בישראל השיקה גם את משרדיה החדשים של לוקהיד מרטין בבאר שבע. "המעבר של היחידות הטכניות של צה"ל לבסיסים החדשים באזור הנגב מהווה אבן דרך משמעותית במסלול יכולות טכנולוגיית המידע של ישראל", אמרה בנאומה יוסון. "אנחנו מבינים את האתגרים הכרוכים במעבר זה ומשקיעים כבר עכשיו – במתקנים ואנשים – במטרה להבטיח את יכולתנו לספק את התמיכה הטובה ביותר לפרויקטים חשובים אלה. באמצעות מיקום המשרד החדש שלנו כאן, בבירת הנגב, אנחנו נמצאים במיקום הטוב ביותר לעבוד בצורה צמודה עם שותפינו הישראלים, ולהיות מוכנים להאיץ את ביצוע הפרויקטים, לצמצם את הסיכונים ולחלוק את המומחיות הטכנית שלנו באמצעות אימון ופיתוח כשרונות מקומיים".

בביקורה, יוסון נפגשה עם יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית, בקו הייצור של כנפי מטוס הקרב F-35 בתעשייה האווירית. מאז חתימת החוזה עם לוקהיד מרטין באפריל 2013, לייצורן של כנפי 35-F, השקיעה התעשייה האווירית משאבים ניכרים במערכות ובטכנולוגיות המתקדמות הנדרשות לייצור הכנפיים. קו ייצור אוטומטי חדשני, ייחודי ומודרני נחנך במתקניה של התעשייה האווירית. קו הייצור מאופיין ברמות דיוק קפדניות, בקרה מחמירה של תנאי לחות וטמפרטורה והבטחת שמירה על איכות הסביבה במהלך תהליך הייצור. חלקן העליון של הכנפיים יהיה עשוי מחומרים מרוכבים אשר פותחו באופן ייחודי עבור מטוס ה- 35-F.

"זוהי אבן דרך משמעותית נוספת בשיתוף הפעולה התעשייתי של לוקהיד מרטין עם התעשיות הביטחוניות הישראליות", אמרה יוסון. "התעשייה האווירית מייצרת רכיבים שונים עבור מוצרינו זה שנים רבות. ייצורן של כנפי מטוס הקרב 35-F יהווה המשך של תהליך זה."

יוסון גם השתתפה בטקס הגעתו של מטוס ה"שמשון" הראשון לחיל האוויר בבסיס נבטים שבנגב. כפי שפורסם בישראל דיפנס בשבוע בעבר, מטוס ה"שמשון", סופר הרקולס C-130J-30 מתוצרת לוקהיד מרטין נקלט בחיל האוויר בטקס חגיגי בהשתתפות שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שהודה לחברה. "זו גם העת להודות לחברת 'לוקהיד מרטין' ולנשיאת החברה, מרילין יוסון, שנמצאת איתנו כאן", מסר שר הביטחון."'לוקהיד מרטין', שייצרה את מטוס השמשון, היא שותפה אסטרטגית של מדינת ישראל. מערכת היחסים שלנו עם החברה היא רבת שנים, תרומתה לביטחונה של ישראל משמעותית, ואנו חשים גאווה גדולה על כך".

You might be interested also